במקביל להשקה הרשמית של הטאבלטים החדשים שלה, השיקה אתמול (יום ג') סמסונג (Samsung) גם ארבעה טלפונים חדשים שמיועדים לכל טווחי השוק, ומיועדים להשלים את הפערים מתחת לטלפוני הדגל האחרונים שלה, ה-Galaxy S5 וה-Galaxy Note 3 אותם התחילה החברה למכור בחודשיים האחרונים. הדבר הבולט בהכרזה החדשה: להבדיל מאשר בעידן ה-S4, בו הוצמד ה-S4 לכל טלפון כמעט שעבר בסביבה, במקרה של ה-S5 נישמר השם הזה רק עבור הטלפון הראשי וגרסת המיני שלו. כעת לכל קטגוריה יש שם מובהק משלה, וזה בא לידי ביטוי במיוחד במצלפון החדש של החברה שייקרא K Zoom מעתה והלאה. כמו כן, כמו במקרה של הטאבלטים, מדובר בהשקה מתגלגלת עד סוף החודש הבא, כשסמסונג עצמה אחראית לאספקה לספקיות התקשורת הסלולארית, ואילו סאני תפיץ את המכשירים לחנויות הפרטיות.

ה-Note 3 Neo, המוצג בתמונה לעיל, הוא ניסיון של החברה לספק מכשיר למי שמעוניין בפאבלט עם מסך גדול, בסגנון של Note 3, אך בעלות נמוכה יותר. כמו ה-Note 3 הוא מגיע עם גב בעיצוב 'עור', כולל כל התפרים, אך בתצורה שנמצאת צעד אחד למטה, לפחות, לעומת המכשיר הבכיר. הוא מגיע עם מסךSuper AMOLED בגודל של 5.5 אינץ', לעומת 5.7 אינץ', ברזולוציית 1,280×720 בלבד. הוא מגיע עם מעבד Exynos 5 Hexa במקום ה-Octa במקור (ארבע ליבות במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ, שתיים במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ), 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה (במקום 3), ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. גם המצלמות חלשות יותר: 8 מגה-פיקסלים מאחור במקום 13 מגה-פיקסלים. עם זאת הוא כן מגיע עם LTE מובנה. מבחינת תקשורת הוא תומך ב-WiFi עד תקן 802.11ac, בלוטות' 4.0 וכן NFC ועוד. הסוללה היא בנפח של 3,100mAh והיא אמורה להספיק לפי סמסונג לעד 18 שעות שיחה. המחיר נע בין 2,799 ל-2,899 ש"ח והוא יהיה זמין עד סוף השבוע הבא אצל כל המפעילות ובחנויות.

Samsung-Galaxy-Grand-2

ה-Galaxy Grand 2 הוא פאבלט עוד יותר זול וגם הוא, מבחינה עיצובית, מזכיר את האח הגדול עם גב העור שלו. התצורה שלו, עם זאת, נמוכה יותר אפילו מזו של ה-Neo. המסך הוא מסוג TFT בגודל 5.25 אינץ', גודלו של מסך ה-Grand 2, ברזולוציה של 1,280×720 פיקסלים. המעבד הוא מרובע ליבות של קוואלקום (Qualcomm) במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. הוא מגיע עם 1.5 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-8 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ומצלמת 8 מגה-פיקסלים מאחור ו-1.9 מקדימה. מערכת ההפעלה היא רק אנדרואיד 4.3 ולא קיט-קט כמו במקרה של ה-Neo (וגם ה-K Zoom, לצורך העניין), ומבחינת WiFi הוא תומך בתקן 802.11n לכל היותר. אפילו הסוללה קטנה יותר, 2,630mAh והיא אמורה להספיק ל-17 שעות שיחה לפי החברה. המחיר נע בין 1,999 ל-2,099 ש"ח, והוא גם הוא יהיה זמין עד סוף השבוע הבא אצל כל המפעילות ובכל חנויות בצבעי שחור ולבן.

Samsung-Trend-Plus

את הטלפון הבא ברשימה, ה-Galaxy Trend Plus, אפשר להגדיר כטלפון בו משתמשת סמסונג כדי להילחם במוצרי המדבקה ובייבוא של המכשירים הסונים הזולים ממותגים קטנים. מדובר במכשיר שאמנם שומר על שפה העיצובית של סמסונג, אך לכל דבר ועניין אחר, זהו טלפון חלש ברמת הכניסה. "אנחנו חיים בעולם צרכני בו יש למחיר משמעות, אי אפשר להתנתק מכך", הסביר קובי כליף, מנכ"ל חטיבת המובייל של סמסונג. "אנחנו דווקא מאמינים בקטגוריה הזו. אנחנו מרגישים את הלחץ מלמטה של המוצרים הסיניים, ואנחנו מציעים למעשה סמסונג במחיר של מכשירים כאלה. אי אפשר להשוות בין סמסונג לבין כל מוצר מדבקה כלשהו".

כך או כך, ה-Trend Plus מציע מסך TFT בגודל 4 אינץ' ברזולוציה של 800×480 פיקסלים ועם אנדרואיד 4.2.2. המערכת על שבב מבוססת על מעבד כפול ליבה במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. הוא מגיע עם 768 מגה-בייט זיכרון עבודה, ו-4 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. הוא תומך ב-WiFi עד תקן 802.11n ויש לו גם חיבור USB 2.0. המצלמה מאחור היא 5 מגה-פיקסלים, ומקדימה VGA בלבד. הוא עבה יחסית, 10.57 מ"מ ושוקל 118 גרם. הסוללה גם היא קטנה יחסית, 1,500mAh. המחיר נע בין 999 ל-1,099 ש"ח כמחיר מומלץ לצרכן. הוא יושק עד סוף יוני בכל המסגרות.

ההשקה המעניינת ביותר הייתה כמובן של ה-Galaxy K Zoom. "אנחנו יוצרים קטגוריה חדשה, K, שתוקדש למצלפון, והחשיבות שלה שמדובר קודם כל בטלפון מתקדם שכיף ונעים להסתובב עמו, אך מצד שני הוא מציע יכולות צילום גבוהות. יש פה מצלמה שלוקת את כל נושא הצילום קדימה בצורה משמעותית, תוך תיקון כמה דברים משמעותיים מהגרסה, ובמיוחד האיזון של המצלמה בעת הצילום, כך שכעת ניתן לצלם ביד אחת", אמר כליף.

מבחינה טלפונית מגיע ה-K Zoom עם מסך Super AMOLED בגודל 4.8 אינץ' ברזולוציה של 1,280×720 פיקסלים, מערכת על שבב בעלת שש ליבות, אנדרואיד 4.4, זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט לצד 8 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון (עד 64 ג'יגה-בייט נוספים בכרטיס microSD). התמיכה ב-WiFi היא עד תקן 802.11n, ויש תמיכה גם בבלוטות' 4.0. הסוללה היא בנפח של 2,430mAh. העובי של המכשיר הוא 16.6 מ"מ עם עדשה סגורה, ו-20.2 מ"מ כשהיא פתוחה לחלוטין.

המצלמה מצוידת בחיישן BSI CMOS בגודל של 20.7 מגה-פיקסלים. היא מצוידת בזום אופטי של x10 וכן מצוידת במייצב תמונה אופטי (מכני). המבזק הוא מסוג Xenon, והיא תומכת ב-ISO של עד 3,200. מעבר לכך היא מגיעה כמובן עם כמה תכונות ייחודיות. כך למשל אפשר לבצע הפרדה בין המיקוד לבין ההצללה היחסית של התמונה כדי לשנות את התאורה על האובייקט המצולם, אפשר להשתמש במצב 'חכם' שמציע לפי איכות התאורה מסביב עד חמישה תרחישי צילום, אפשר להגדיר, לשמור ולהעלות לרשת תרחישי צילום עצמאיים שבונים במצב צילום ידני, ויש גם, כמעט כנדרש בעידן הנוכחי, מצב סלפי חכם שמאפשר להגדיר באמצעות המצלמה הקדמי את אזור הצילום, ואז להשתמש במצלמה הראשית לבצע את הצילום הסלפי על ידי הזזת הטלפון לאזור היעד.

המצלמה תגיע לשוק במהלך חודש יוני, והמחיר של טרם נקבע.