חברת יולה (Jolla) הפינית שנוסדה לפני מספר שנים על ידי יוצאי נוקיה מתכננת לצמצם משמעותית את כח האדם שהיא מעסיקה. המהלך מגיע לאחר שהחברה כבר הודיעה כי היא תדחה את ניסיון גיוס הכספים האחרון שלה ותגיש בקשה להסדר חובות.

יולה נחשבה לאחת מהיצרניות החדשניות שהציגה את מערכת Sailfish OS, גלגולה של MeeGo שפעלה על Nokia N9. החברה כבר הספיקה למכור את הטאבלט הראשון מתוצרתה במכירה מוקדמת במסגרת מימון המונים ואף תכננה להציג טלפון סלולרי וגם השיקה לאנצ'ר לאנדרואיד, אולם הטאבלט לא ראה אור יום והלקוחות לא קיבלו את המוצר.

בהמשך החברה החליטה לזנוח את תחום פיתוח החומרה, התמקדה במערכת ההפעלה ועברה למודל רישוי תוכנה, אולם ככל הנראה צעד זה הגיעה מאוחר מידי שכן ההשקעה הרבה גרמו לה לחובות לספקים.

לא ברור מה עתידה של יולה והאם היא תצליח למצוא שותף חומרה שיסכים לקחת על בעלותו את המשך הפיתוח.

וידאו: יולה מדגימה את הטאבלט ב-MWC 2015

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Yoram Bar Haim

  דווקא הוציאו טלפון והוא לא רע בכלל, יש בו כמה יתרונות מובהקים לעומת אנדרואיד או IOS. חבל שמחוץ לפינלנד הוא לא נמכר מספיק…

 • iphone1000

  זה היה צפוי

 • RuR

  מה גרם להם לחשוב שהם יצליחו עם זה?

  • OZ MOSHE

   חחח לא הייתה דרך יותר טובה לומר את זה 🙂