בעקבות שערוריית Blindspot, האפליקציה הישראלית שמאפשרת שליחת מסרונים אנונימיים לכל משתמש שהוא (ובכך למעשה מאפשרת חשיפה לתכנים לא הולמים), החליטו כמה מפתחים ישראלים להרים את הכפפה ולפתח אפליקציית נגד שמטרתה לנטרל את השירות הזה ולמעשה כל תוכן אנונימי שעלול להגיע לעיניים הלא נכונות.

המתכנתים נמרוד בק ואפי מרדלר-קרביץ, יחד עם המעצב רון יוסף, העלו לחנות האפליקציות של גוגל אפליקציה בשם Safe Spot שמטרתה, כפי שהם מתארים זאת, להגן על ילדים מפני קבלה של הודעות אנונימיות. הורה שמעוניין להגן על הילד יכול כעת להתקין את האפליקציה על המכשיר של הילד, להזין את המייל שאליו הוא רוצה לקבל התראות, וכך למעשה הוא יוכל לעקוב אחר כל הודעה שתתקבל במכשיר.

כך למשל, אם לילד יש אפליקציה לשליחת הודעות אנונימיות, ההורה יקבל התראה במועד ההתקנה על מנת שיסיר אותה. אם הילד יקבל הודעת SMS משירות אנונימי, התוכן יחסם וההורה יקבל על כך התראה למייל (ללא תוכן ההודעה). אם הילד ינסה להתקין אפליקציה להודעות אנונימיות, או להסיר את Safe Spot, ההורה יקבל על כך התראה.

היוצרים מדגישים שמטרתם ליצור מודעות ולספק כלי טכני שפותר את הבעיה, אשר פותח בהתייעצות עם פסיכולוגית ילדים ונוער. הודעות לא נשמרות, נקראות או לא מועלות לשרת, לטענתם. האפלקיציה כרגע חוסמת ספציפית את Blindspot, אך מבטיחה לחסום כל שירות דומה אם יקום. כאמור, ניתן למצוא אותה כרגע רק למשתמשי אנדרואיד, בחינם.