אחד הדברים הבטוחים שאפשר לומר כיום על סמסונג (Samsung) זה שמעשיה דומים מאוד למה שגוגל (Google) עושה, רק בתחום החומרה. היא מרשה לעצמה קצת "להתפרע" ולבדוק את כל הגבולות האפשריים כמעט בתחום הטלפונים החכמים, הטאבלטים, המצלמות וכמובן גם בתחום המחשבים הניידים. למעשה, בקצוות האלה של עולם המחשוב היא אפילו הולכת יד ויד עם החברה שהתחילה את חייה בתחום החיפוש.

לא רק שסמסונג היא היצרנית העיקרית של מחשבים המבוססים על ChromeOS, מערכת ההפעלה הלא ממש מצליחה של גוגל, כעת עולות שמועות חדשות שהחברה מתכוונת לנסות גם את אנדרואיד (Android) כמערכת הפעלה עבור מחשבים ניידים, וזה יקרה, אם זה יקרה, עם הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, 5.0, או Key Lime Pie.

למרות שגרסה 5.0 של אנדרואיד לא תוצג ככל הנראה בכנס Google I/O  הקרוב, ההערכות הן שהיא קרובה לשלביה הסופיים. הדלפות טוענות שגוגל החליטה לכלול בה הגדרות מיוחדות שיאפשרו להריץ אותה בנוחות גם במחשבים ניידים. הדלפות אלו תואמות את ההערכות שבסופו של דבר גוגל תאחד בין אנדרואיד ל-ChromeOS ותדבק מאותו רגע במערכת הפעלה אחת. מכיוון שסמסונג הייתה בין הראשונות, אם לא הראשונה, לשווק מחשב שמבוסס על ChromeOS, קל להבין מהיכן נולדו השמועות שגם טוענות, בין השאר, שמחשב שיהיה מבוסס על אנדרואיד 5.0 יישא תג מחיר של 200 דולרים ומטה.

השאלה היחידה שנותרה היא: בעולם שנע לכיוון טאבלטים ומחשבים היברדיים, מי באמת צריך מחשב נייד שמבוסס על אנדרואיד?

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot