אחד הדברים הבטוחים שאפשר לומר כיום על סמסונג (Samsung) זה שמעשיה דומים מאוד למה שגוגל (Google) עושה, רק בתחום החומרה. היא מרשה לעצמה קצת "להתפרע" ולבדוק את כל הגבולות האפשריים כמעט בתחום הטלפונים החכמים, הטאבלטים, המצלמות וכמובן גם בתחום המחשבים הניידים. למעשה, בקצוות האלה של עולם המחשוב היא אפילו הולכת יד ויד עם החברה שהתחילה את חייה בתחום החיפוש.

לא רק שסמסונג היא היצרנית העיקרית של מחשבים המבוססים על ChromeOS, מערכת ההפעלה הלא ממש מצליחה של גוגל, כעת עולות שמועות חדשות שהחברה מתכוונת לנסות גם את אנדרואיד (Android) כמערכת הפעלה עבור מחשבים ניידים, וזה יקרה, אם זה יקרה, עם הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, 5.0, או Key Lime Pie.

למרות שגרסה 5.0 של אנדרואיד לא תוצג ככל הנראה בכנס Google I/O  הקרוב, ההערכות הן שהיא קרובה לשלביה הסופיים. הדלפות טוענות שגוגל החליטה לכלול בה הגדרות מיוחדות שיאפשרו להריץ אותה בנוחות גם במחשבים ניידים. הדלפות אלו תואמות את ההערכות שבסופו של דבר גוגל תאחד בין אנדרואיד ל-ChromeOS ותדבק מאותו רגע במערכת הפעלה אחת. מכיוון שסמסונג הייתה בין הראשונות, אם לא הראשונה, לשווק מחשב שמבוסס על ChromeOS, קל להבין מהיכן נולדו השמועות שגם טוענות, בין השאר, שמחשב שיהיה מבוסס על אנדרואיד 5.0 יישא תג מחיר של 200 דולרים ומטה.

השאלה היחידה שנותרה היא: בעולם שנע לכיוון טאבלטים ומחשבים היברדיים, מי באמת צריך מחשב נייד שמבוסס על אנדרואיד?

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • ר.ז.

  צר לי לאכזב את כל מי שרוצה בכך אבל מחשבים אישיים נייחים/ניידים לא הולכים לשום מקום… או כמו שאומרים here to stay

 • ט.ס

  אם מערכת ההפעלה תהיה זהה גם בסמארפון וגם במחשב והמחשב יוכל להריץ תוכנות כבדות ומקצועיות אז גם בםלאפון תהיה אפשרות להמשיך לעבוד ללא פשרות….

  • דן

   המעבדים בטלפונים ישארו ARM ובמחשבים הם בטח יהיו X86 ככה שזה לא יהיה ככה.
   מה שכן זה נותן פלטפורמה נוחה שתאפשר עבודה נוחה יותר על טאבלטים וגם הרצת אפליקציות על המחשב האישי אז בעזרת דואל בוט או מערכת וירטואלית יהיה אפשר להשתמש בה בצורה יעילה.
   להזכיר לכם כבר היו מחשבים עם שני מעבדים שכללו מעבד X86 ומעבד ARM אך העבודה איתו הייתה מסורבלת

   • ט.ס

    מה עם המעבדים החדשים של אינטל?

   • לא צריך

    צריך רק שמישהו יוריד את הכפפה ויפתח אפלוקציות מלאות ומקצועיות כמו פוטושופ ואופיס