שוק מזרימי המדיה הזולים מתחמם: רוקו (Roku) הציגה מחבר מדיה חדש בשם Streaming Stick המתחבר אל כניסת ה-HDMI בעלות של 50 דולרים בלבד.

נראה כי רוקו מתכוננת להתחרות ראש-בראש ב-Chromecast, המזרימדיה המשתלם של גוגל (Google), אשר נמכר בארצות הברית ב-35 דולר ונחטף בהשקה כמו לחמניות חמות. המחבר של רוקו יקר מזה של גוגל רק ב-15 דולר אבל כבר עתה ניתן להשתמש בו כדי להזרים תוכן נמעל ל-1,000 'ערוצים' שהם למעשה ספקי תוכן או אפליקציות שכבר הותאמו למערכת ההפעלה הייעדוית של החברה. לעומת זאת, מחבר ה-Chromecast הצעיר יחסית, מזרים תוכן רק מתוך מבחר מצומצם של אפליקציות שהותאמו לתקן של גוגל. בנוסף, המחבר של רוקו תומך בשליחת תמונות, וידאו ומוזיקה מהמכשיר החכם אך פועל עצמאית ואין צורך להזרים תוכן ממכשיר האנדרואיד, ה-iOS או המחשב האישי כדי להשתמש בו.

ה-Streaming Stick, במימדים של 78.6×26.8×11.3 מ"מ ושוקל 18 גרם, מפרט המכשיר כולל יציאת HDMI המסוגלת להוציא אות וידאו באבחנה של עד 1080P ואות האודיו תומך בעד 7.1 ערוצים. המחבר תומך ברשת אלחוטיות 802.11.

בתוספת של 25 דולר ניתן לרכוש ל-Streaming Stick גם שלט בסיסי אך ניתן לשלוט במחבר באמצעות יישום ייעודי למכשיר הטלפון, המחבר יושק באפריל וכבר עתה זמין בהזמנה מוקדמת.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.