רו-בוי, נע כמו אדם.

כאשר מדמיינים את העתיד, לצידו של האדם נמצא גם עוזרו האישי – רובוט שירות אשר מתוכנן לסייע במטלות היום-יום. החל מנשיאת משאות כבדים ועד לביצוע עבודות מסכנות חיים. חוקרים משוויץ עובדים במרץ על-מנת לקדם את העתיד הזה צעד אחד קדימה.

אני, רו-בוי

רו-בוי, נע כמו אדם

מדענים וטכנאים ממעבדת הבינה המלאכותית באוניברסיטת ציריך שבשוויץ, מציגים את רו-בוי ג'וניור (Roboy Junior), רובוט דמוי אדם, אשר מתנשא לגובה של מטר ועשרים ונועד להיות רובוט שירות המסייע לנו בחיי היום-יום, כמו עזר לאנשים מבוגרים בביצוע מטלות, נשיאת מוצרים או סיוע בבית.

מכיוון שרו-בוי נועד לעבוד צמוד לבני אדם, הוא צריך להתנועע כמוהם, טוענים החוקרים. על-מנת להשיג מטרה זו ובמקום להשתמש בסדרה של מנועים המזיזים את הגפיים השונות, החוקרים משתמשים בגידים מלאכותיים אשר מחקים את פעולת הגידים האנושיים, המחברים בין השרירים לעצמות. השימוש בגידים מלאכותיים יאפשרו לרו-בוי לנוע בצורה הקרובה ביותר לאופן שבו נע האדם.

כרגע החוקרים פונים לציבור במטרה לגייס כספים למימון הפרוייקט ועד כה הם הצליחו לגייס כ-300 אלף פרנק שוויצרי מתוך 500 אלף שהם מבקשים לגייס בסכ"ה. באתר הרשמי של רו-בוי ניתן לקחת חלק בפרוייקט ולתרום החל מ-25 פרנק שוויצרי שהם כ-100 שקלים.

החוקרים מקווים שרו-בוי יהווה את תוכנית האב אשר באמצעותה יתוכננו רובוטי השירות של העתיד. כרגע רו-בוי נמצא בשלבי הבנייה והם מקווים שהוא יהיה מוכן כבר במרץ – בדיוק בזמן לחגיגות 25 שנה למחלקת הבינה המלאכותית של האוניברסיטה, אז הוא יוצג לעולם כולל מסמכים המתעדים את התפתחותו לצד תוכניות ומפרט טכני יסודי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.