ידענו שזה יגיע בסופו של דבר: מיזם ישראלי חדש בשם Robit מציע לכם להכניס לחיי המשפחה שלכם רובוט קטן ונייד שיכול לתפקד כעוזר אישי ומשפחתי במחיר יחסית סביר. רוביט מסוגל לנוע בכוחות עצמו בבית כשהוא מחובר לרשת האלחוטית, ומסוגל לשדר וידאו חי לסמארטפונים ולטאבלטים. הוא מבוסס על אפליקציות ומתאים את פעולותיו לפי אלו שרצות עליו.

כך למשל, אחד הפיצ'רים שלו הוא היכולת לזהות מתי הילדים הגיעו הביתה ולהודיע להורים או לזהות היכן הנחנו את הארנק בפעם האחרונה בבית. מעבר לכך, מסוגל רוביט לשחק עם הילדים, לסייע לתהליך הלמידה שלהם, לגרש את החתול מהספה, לסייע לכם למצוא את המפתחות שאיבדתם, להעיר אתכם בבוקר, לסייע לכם לשמור על הדיאטה, ללמד אתכם שפות, להרחיק את הכלב מהבית וכן הלאה. רוביט יכול לזהות פרצופים, ניתן לדבר אליו והוא יגיב ולשחק איתו במשחקי חברה.

הרובוט רץ על גרסה מותאמת של מערכת ה-Raspbian OS, וכן הוא מבוסס על לוח המייקרים Raspberry Pi כך שניתן למעשה להריץ עליו תוכניות הכתובות ב-Python או ב-Node JS ולנצל את יכולתיו לפעולות נוספות. יש לו חיישנים שונים מקדימה ומאחור, מצלמה, תקשורת WiFi וסוללה המסוגלת לספיק לכשבע שעות שימוש רצופות.

החברה הישראלית שמאחוריו מתכננת להשיק את רוביט בעוד כשנה מהיום, אבל ניתן כבר עכשיו לסייע לה באמצעות השתתפות בפרויקט מימון המונים שהיא מנסה לגייס. כך למשל, תמורת 329 דולר בלבד תוכלו להזמין כבר עכשיו את הגירסה הבסיסית של הרובוט עם חבילת אפליקציות בסיסית, כאשר חבילת החינוך תעלה לכם 70 דולר יותר. בנוסף ניתן להזמין אביזרים נפרדים שאפשר לצרף לרוביט, כמו למשל משגר טילים קטן, מגש, גלאי עשן וחיישן טמפרטורה. החברה מקווה לגייס לפחות 40 אלף דולר בחודש הקרוב. (לעמוד הפרויקט)