Huawei W1, לא רווחי

ריצ'ארד יו יושב-ראש חטיבת המכשירים בוואווי  (Huawei), ענקית התקשורת הסינית המשווקת את מכשיריה גם בישראל, אפשר בראיון שנתן לוול-סטריט ג'ורנל לקבל הצצה אל מאחורי הקלעים של התעשייה, ואולי גם להבין מדוע השליטה של האנדרואיד (Android) מבית גוגל (Google) תימשך גם בזמן הקרוב.

לדבריו, החברה התנסתה במספר מערכות הפעלה ניידות ומבחינתה 'אין ברירה' אלא להשתמש במערכת ההפעלה הניידת של גוגל.

יו מציין כי החברה הפסיקה כל מחקר ופיתוח הנוגע לטיזן (Tizen) כי "אין לה כל סיכוי להצליח". דבריו לא נאמרים בוואקום, שכן כרגע קשה לראות כיצד מערכת הפעלה נוספת, במיוחד כזו שבסיס המשתמשים שלה כמעט אפסי, וקהילת המפתחים שלה כמעט ולא קיימת, יכולה להתחרות בשליטה הכמעט מוחלטת של גוגל.

נראה שגם מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט, ווינדוס-פון (Windows Phone) , מתקשה להתחרות. "ניסינו להשתמש במערכת ההפעלה ווינדוס-פון, אך קשה לשכנע את הצרכנים לקנות מכשירי ווינדוס-פון, מזה שנתיים אנו מפסידים כספים על המכשירים הללו אז הוחלט להשהות שחרור של מכשירי ווינדוס-פון חדשים",סיפר יו.

יו לא מתייחס בחיוב לעובדה שאנדרואיד היא מערכת ההפעלה היחידה שהחברה יכולה להשתמש בה ולראות ממנה רווחים. "אנו מודאגים מכך שאנדרואיד היא האופציה היחידה", הוא ציין.

נראה שעד שמערכת ההפעלה של מיקרוסופט לא תתפוס תאוצה באמת אין לחברה ברירה, אך ייתכן ובעתיד היא תוכל לבחור להשתמש במערכת הפעלה בפיתוח הממשל המקומי.

 

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הכל (טוב כמעט הכל) מתחיל ונגמר במחיר.
  את כל אפליקציות הבסיס יש ב WP אז אם באמת מיקרוסופט היו רוצים להחדיר את המערכת לשוק היו מפציצים במכשירים דוגמאת nexus ו OPO.
  לפחות בשנה שנתיים הראשונות על מנת ליצור כמות לקוחות גדולה.

  מחיר מחיר מחיר

 • א.א.

  1. זו בעיה קשה לפלטפורמות חדשות, מעין מעגל קסמים: משתמשים לא רוצים לרכוש מכשיר כי אולי בעתיד האקוסיסטם של מע' ההפעלה שלו תשתווה למתחרים, לכן נתח השוק לא גדל- מה שמרתיע מפתחים מלהשקיע זמן בפיתוח ותחזוק אפליקציות, שזו הסיבה לאי גדילת נתח השוק וכו'… כדי להתגבר על זה מע' כלשהי צריכה יתרון משמעותי מאוד ע"פ המתחרים: בין אם בתמחור או בפיצ'רים ייחודיים, מה שקשה להשיג כיום ואין לWP. היא אמנם משיגה נתח שוק באירופה אך נכשלת בארה"ב ובסין. אני חושב שהם צריכים ללמוד ממוטורולה ולהתמקד במכשירים מוזלים לשווקים מתפתחים עקב היעילות של המע' בניצול משאבים, לבסס נתח שוק ולמשוך מפתחים ואט אט לטפטף את מכשירי הhigh end בדיל עם קונסולות X-BOX ומוצרים נוספים של מיקרוסופט, באנדלים עם surfaceים וכו'.
  2. לכל אלו שסופרים אפליקציות- מספר זה נחמד מאוד אך חלק גדול מהאפליקציות הקיימות לא מתעדכן באופן שוטף ופשוט נזנח אחרי שהמפתחים קיבלו את התמריץ שמייקרוסופט חילקה, אז "היי, יש לנו כבר X אפליקציות" לא אומר הרבה, אם הם באגיות יותר, כמעט כל בעל WP או סוקר של מכשירים המבוססים עליה מציין זאת בבירור, גם באפ' גדולות כמו twitter,instagram וכו'.

 • לכול אלו שחושבים שאין לווינדוס פון אפליקציות מיקרוסופט הודיעו לפני כמה שבועות שהם הגיעו ל300 אלף אפליקציות

 • Phone

  לדעתי הבעיה הגדולה ב windows phone
  זה חוסר אפליקציות .היום אם אני ארצה
  לקנות מכשיר חדש אז זה רק עם ios
  או אנדרואיד כי אם אתה קונה windows phone
  אין הרבה אפליקציות (גם לא אפליקציות פופולריות)
  ואחר כך מתחרטים על הקנייה ומתלוננים.
  צריך קצת לחכות אבל בשביל יותר אפליקציות
  צריך ש windows phone תצבור תעופה בשוק
  ושיהיה יותר נתח שוק .וטייזן לדעתי
  לא תצליח ולא תגדל -כי סמסונג בכלל לא
  מקדמת אותה ולא משיקה את סמארטפון הטייזן
  הראשון Samsung Z ושום חברה אחרת
  שמשתתפת בפרויקט טייזן.ויש דיווחים שסמסונג
  משנה את האסטרטגיה שלה לטייזן
  והיא תמקד את טייזן במכשירים מוזלים ובסיסיים
  ואנדרואיד תיהיה במערכת הדגל למכשירים יקרים
  אז ככה ממש אין סיכוי והמערכת
  תומכת גם בטאבלטים ועוד התקנים שהיא
  לא נמצאת עליהם ומנצלת אותם .

 • צ'קה

  הבוקר פורסם בגלובס: "כישלון צורם: רק 30 אלף ישראלים מחזיקים ווינדוס פון". לקריאה:
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000966428

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אלה שמספידים את וינדוס פון לדעתי שכחו דבר אחד שכל מערכת הפעלה צריכה זמן עד שיהיו בה מספיק אפליקציות ונכון וויהדוס פון התחילה מאחור אז יקח לה עוד קצת זמן להגיע למספר אפליקציות גדול כמו שבאנדרואיד אבל בסוף היא תגיע לזה יש למערכת הזאת הרבה זמן להישאר כאן ולהתפתח שום דבר לא בוער