אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים. אז מה קורה אם התמונה האחת הזו מורכבת מכמה תמונות, בואו נאמר, שתיים, שלוש ואפילו חמש?

היישום Split Camera – Pic Stories מאפשר לכם לחבר כמה תמונות, עד חמש לכל היותר, כדי ליצור מעין סיפור קטן בתמונה אחת גדולה. היישום הזה, מבית היוצר של WESTTOUCH DEVS, יצרנית תוכנה שמתמחה ביצירת יישומים שקשורים לצילום, לכידת תמונות ושימוש באפקטים כדי לשנות את התמונות, קל מאוד לשימוש. הוא מאפשר בכמה דקות להשתמש בתמונות שכבר קיימות בטלפון, או לבצע צילומים 'חיים' כדי ליצור את התמונה הגלובלית. למעשה, תוך כמה דקות אתם תשלטו היטב בכל ההיבטים שלו, ותוכלו, אם תרצו, ליצור תמונה שמעבירה סיפור קצר.

לאחר הפעלת היישום, במסך הראשי, לוחצים על Create New Story כדי להתחיל להרכיב את התמונה. בממשק הראשי אפשר לבחור להשתמש בתמונה שמורה, על ידי לחיצה על הכפתור Import Photo, או פשוט להשתמש בצד השמאלי של המסך כדי לצלם תמונה על ידי לחיצה על הכפתור האמצעי מתחת למסך הראשי. הכפתור השמאלי מאפשר בחירה בין המצלמה האחורית לקדמית, ואילו הימני מספק שליטה במצב המבזק (פעיל, לא פעיל או אוטומטי). בשורה הקטנה למעלה אפשר לראות כבר כמה תמונות צורפו לסיפור, וכאמור, ברגע שמצלמים או מצרפים תמונה חמישית עוברים ישירות לשלב הבא. כמובן שלאחר כל צילום או הוספת תמונה מהארכיון אפשר לעבור באופן ידני לשלב הבא.

כל הסיפור כולו: התמונות מחוברות
כל הסיפור כולו: התמונות מחוברות

אם בוחרים להשתמש בתמונה שמורה, מגיעים לממשק דמוי הגלריה בו צריך, באמצעות מסגרת כחולה, לקבוע את החלק בתמונה שרוצים שייכלל בסיפור. שימו לב: המסגרת שומרת כל פרופורציה קבועה שמתאימה לחלק במסך הראשי שמיועד לצילום התמונות. היישום עצמו דואג להתאים את החלק הנבחר לגודל המתאים לתמונה הכוללת של הסיפור.

במסך הבא רואים את התמונה השלמה. אפשר לבחור להוסיף לה כותרת, בשלל צבעים, גופנים וגדלים (את הגודל בוחרים באמצעות מחוון הזחה), אבל ההשפעה על צורת הגופן אפקטיבית רק עבור כותרות באנגלית, או כל שפה לועזית אחרת, בעברית זה גופן Arial פשוט אבל אפשר לבחור גודל וצבע. כמו כן ניתן, על כל אחד מחלקי התמונה, להחיל כ-20 אפקטים שונים שהגישה אליהם היא דרך הכפתור Effects (הפתעה, נכון?). יש ללחוץ על חלק בתמונה שרוצים לשנות, ואז ללחוץ על האפקט המבוקש. את השינויים ניתן לבטל על ידי לחיצה על האפקט Normal (הראשון משמאל). לחיצה על Done תעביר אתכם למסך בו תוכלו לשמור את היצירה שלכם.

אנו בחרנו, כמו תמיד, את גרסת החינם של השימוש לצורך הבדיקה שלנו, וזה אומר שיש מודעות בכל מקום. הן לא מפריעות במיוחד לשימוש השוטף, אבל הן שם. בנוסף, היישום אינו נקי מבעיות. כך, לדוגמה, לא ניתן לבחור את מחיצת השמירה. אבל זה עוד לא נורא. נורא יותר שלחיצה על View Gallery לא מציגה את הגלריה של התמונות שנשמרו. בנוסף, כשמנסים לצאת מהיישום, הוא לא ממש נסגר. כדי לסגור אותו צריך להשתמש ברשימת היישומים הפתוחים ולהעיף אותו משם.

אבל בשורה התחתונה, בהחלט יישום חביב שיאפשר לכם לבלות זמן מה עם כמה רעיונות טובים. להורדה מ-Google Play לחצו כאן.

את היישום בדקנו עם ה-Galaxy S4 של סמסונג. לחצו כאן לסקירה המלאה של המכשיר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.