קרה לכם לפעמים שהנחתם את הטלפון לרגע בצד רק כדי לגלות אחר כך שמותקן בו משחק חדש? זו תופעה מוכרת למדי בבית עם ילדים שתמיד רוצים את הטלפון החכם של האבא או של האמא כדי לשחק באיזשהו משחק, ומכיוון שהטלפון של ההורים לפעמים גדול יותר, או אולי חדש יותר, הם מעדיפים להוריד את המשחקים שלהם ולשחק בהם גם מבלי לבקש רשות. או אולי בעבודה, בזמן שהלכתם לרגע לשיחה קצרה עם חבר אחר לעבודה, מישהו החליט לענות לשיחה בטלפון שלכם כי הוא חשב שהוא עושה לכם טובה, רק כדי להתבדות.

בקיצור לא חסרים מקרים בהם אתם אומרים לעצמכם שאת הטלפון אסור לשים בשום מקום בו מישהו אחר יכול לשים עליו את היד, וגם אם זה קורה, אולי כדאי לדאוג שלפחות חלק מהאפליקציות יהיו נעולות בסיסמה? הרי אם האפליקציה שניגשת ל-Google Play תהיה נעולה, אף אחד מאנשי הבית לא יוכל להיכנס אליה כדי להוריד משחק כזה או אחר.

מסך הפתיחה של AppLock - מגדירים סיסמה
מסך הפתיחה של AppLock – מגדירים סיסמה

וזה בדיוק מה שמציעה אפליקציה לאנדרואיד (Android) בשם AppLock של DoMobile הישראלית לה רקע עשיר למדי של אפליקציות לאנדרואיד וגם ל-iPhone: נעילת אפליקציות והגדרות שונות של הטלפון באמצעות סיסמה.

במסך הפתיחה צריכים למעשה להגדיר כבר את הסיסמה בה רוצים להשתמש כדי לנעול את האפליקציות בהמשך, וגם כדי לנעול את AppLock בעצמה. מדובר בתהליך פשוט של קביעת סיסמה, חזרה על הסיסמה כדי לאשר אותה ואפשרות, אם רוצים, לקבוע כתובת דואר אלקטרוני אליה ניתן יהיה לשלוח את הסיסמה במקרה ששוכחים אותה. עם זאת, באג קטן יכריח אתכם לבצע את הפעולות הללו כשמהכשיר אנכי ולא שוכב, כי אחרת לא תראו את כפתור האישור בתחתית המסך.

המסך הראשי של AppLock - כל היישומים וגם קצת הגדרות
המסך הראשי של AppLock – כל היישומים וגם קצת הגדרות

לאחר מכן מופיע המסך הראשי של האפליקציה. בחלקו העליון מוצגים כמה אפשרויות חשובות לדעת יוצרי האפליקציה, כולל כניסה להגדרות של המכשיר, ואפילו מניעת מענה לשיחה נכנסת על ידי מישהו אחר (אלא אם הוא כמובן יודע את הסיסמה). לאחר מכן מוצגת רשימה שמכילה את כל האפליקציות שמותקנות במכשיר, אפליקציות מערכת או אפליקציות שהותקנו על יד המשתמש. ליד כל אפשרות נמצא מתג קטן והשימוש בו ברור: נעילת אפליקציה עם הסיסמה של AppLock או שחרור הנעילה, אם היא קיימת.

שלוש צלמיות בתחתית המסך מאפשרות, משמאל לימין, לרענן את הרשימה, לנעול את כל האפליקציות בבת אחת (או לפתוח אותן בת אחת אם כולן נעולות), ולחפש אחר אפליקציה מסוימת במכשיר אותה רוצים לנעול. אם לא זוכרים את הפירוש של הצלמיות השונות, אפשר להזיח את המסך ימינה כדי לראות את המקרא וכן פרסומת יומית לאפליקציה כלשהי, בדרך כלל של DoMobile בעצמה.

כל האפשרויות השונות בגרסת הפרמיום או ה-ADS
כל האפשרויות השונות בגרסת הפרמיום או ה-ADS

הזחה שמאלה מגלה תפריט ארוך של אפשרויות שבחלקו התחתון נמצא מוצאים הגישה להגדרות. כל האפשרויות בתפריט הזה, להוציא אפשרות הנעילה עצמה של האפליקציות השונות, הן אפשרויות פרימיום שנכון לכתיבת שורות אלו עולות 2.99 דולר לשנה או 0.99 דולר לחודש. אפשר גם לבחור להיות משתמש AD, לפחות באופן זמני, כדי לקבל את התכונות המיוחדות הללו שכוללת אפשרות לבחור ערכת נושא (הורדה מ-Google Play), תמונת רקע, להגדיר מספר פרופילים, להגדיר מתגי נעילה עבור תכונות כמו שימוש בבלוטות/WiFi ועוד. אפשר אפילו לבחור הצגת מקלדת אקראית כך שהזזת האצבע על המסך, במקרה של שימוש במקלדת נומרית, לא תקלט על ידי מישהו שצופה מאחור כי כל פעם המספרים הנכונים יהיו במיקום אחר על המסך. המחיר הוא כמובן הצגת פרסומות שונות בעמודים השונים, אבל אנחנו חושבים שזה מחיר סביר בהחלט למי שלא מוכן בכל זאת להכניס את היד לארנק.

נחזור למסך ההגדרות. במסך הראשון, תחת צלמית המפתח, אפשר לקבוע האם להשתמש בנעלה באמצעות סיסמה או נעילה באמצעות תבנית, וכן לספק הגדרה חדשה עבור כל אחת מצורות הנעילה הללו. במסך הבא מוצאים עוד כמה אפשרויות שליטה באפליקציה, שאחת מהן קובעת שאפשר לצאת מאפליקציה ולחזור אליה לאחר זמן קצר מבלי להכניס שוב את הסיסמה, ועוד. במסך ההגדרות האחרון אפשר להגדיר שאלה ותשובה שיישלחו לדואר האלקטרוני במקרה בו מבקשים את הסיסמה אם שוכחים אותה.

בשורה התחתונה: גם בצורה הבסיסית ביותר AppLock מבצעת את העבודה שלה לא רגע בכלל, כך שאם אתם מרגישים צורך לנעול פעולות ואפליקציות מסוימות כך שאחרים לא יוכלו להשתמש בהן, צרפו אותה לחבילת האפליקציות הקבועות שלכן.

להורדה מ-Google Play, לחצו כאן.

 

AppLock נבדקה באמצעות Samsung Galaxy Note 2

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.