לפני כ-4 שנים הייתה זאת פרשת ה"אנטנהגייט" (Antennagate) של ה-iPhone 4 שגרמה לאפל להודות כי אכן ישנן בעיות קליטה בחלק מהמכשירים וכתוצאה מכך חילקו כיסויי גומי בחינם לכל משתמש שדרש בכך, אולם זה לא היה לפני שסטיב ג'ובס טבע את המשפט המפורסם "אתם אוחזים במכשיר לא נכון". הפעם עושה רושם כי מדובר בפרשיה הרבה יותר רצינית.

בימים האחרונים מספר משתמשי iPhone 6 Plus, המכשיר גדול מבין השניים, החלו לדווח על כך שהמכשיר החדש שלהם קיבל כיפוף בולט כתוצאה מלחץ בלתי פוסק, אשר נגרם בעקבות זה שהמשתמשים הכניסו את המכשיר בכיס הקדמי של המכנס בזמן ישיבה ממושכת. אחד הרוכשים דיווח בפורום של MacRumors כי המכשיר היה בכיסו במשך זמן ממושך, כולל נסיעה הלוך ושוב של 4 שעות לכל כיוון, כשבסופם הוא גילה כי המכשיר התעקם: “אתמול, עזבתי את ביתי ב-10 בבוקר כאשר האייפון בכיס המכנס מקדימה. נהגתי 4 שעות לחתונה אשר כללה גם ישיבה מרובה בזמן הארוחה, אבל גם 2–3 שעות של ריקודים. עזבתי ב-2 לפנות בוקר ונהגתי 4 שעות בחזרה…. הנחתי את המכשיר על שולחן הקפה וראיתי שהמסך עקום.”

הוא לא המקרה היחיד, וכי בפורומים עלו עוד ועוד תלונות על כך שהמכשיר מתעקם בקלות. כמובן שזה תלוי בעד כמה המכנס של אותם משתמשים היה צמוד וכמה זמן המכשיר נשאר בתוך הכיס, אבל כאמור, התוצאה מההחלטה הזאת, הרסנית. אך לא רק המשתמשים שבחרו לשים את האייפון במקום הלא נכון "אשמים". ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus מיוצרים מאלומיניום, יותר מכל מכשירי האייפון הקודמים. אלומיניום אומנם נחשב לחזק, אך הוא גם הוא קל לכיפוף בהשוואה לפח, כך שגם במבחן המציאות הוא מתעקם בקלות. ביחד עם העובי הדקיק וקלות הכיפוף של המתכת, תוצאות כאלו קורות. למעשה, גם לפני שנתיים, היו מספר מצומצם של משתמשים שדיווחו על עקמת גם ב-iPhone 5.

אם המצלמה הבולטת לא הייתה סיבה מספיק טובה להחליט לשים כיסוי על ה-iPhone 6 Plus, עושה רושם שאחרי כל התמונות שהמשתמש יתקל בהם ברשת בימים הקרובים הוא יחליט לרכוש אחד כזה בהקדם האפשרי. כמו כן, כדי לבדוק את אמינות הדברים, Unbox Therapy החליטו לנסות לעקם את ה-iPhone 6 Plus והתוצאות לפניכם בסרטון הבא, ובהמשך נבדק גם עמידות ה-Galaxy Note 3, כששם התוצאות היו הרבה יותר מעודדות.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • מקס

  חחחחחחחח איזה איכות איזה? אפל זה חתיכת חרא בטעם תפוח

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה מה שקורא כאשר מפקידים את האחריות על תכנון מוצר למעצבים במקום למהנדסים.
  מקבלים מוצר יפה יותר אך לא עמיד, וניתן לראות את ההבדל הבולט בסמסונג (נוט וסדרת גלאקסי)
  אשר נתנו דגש רב יותר להנדסה על חשבון ה"יופי" ואפקט ה- "וואו"

 • צ'קה

  אור אהרון: כתבת "אלומיניום אומנם נחשב לחזק, אך הוא גם הוא קל לכיפוף בהשוואה לפח".
  זה משפט שגוי. גם אלומיניום הוא לפעמים "פח".
  פח הוא מתכת שעובדה ליריעות דקות. פחים מיוצרים ממגוון מתכות: פלדה, אלומיניום, בדיל ואבץ לצורכי בניין בתים, קישוט משטחים גדולים, וליצירת מכשירים לתעשייה ולבתי מגורים.
  פחים מכסף, זהב ופלטינה הם חומר גלם בעבודות צורפות.

  שנה טובה

 • פיזיקאי משועמם

  פשוט בושה אם הייתי עובד אפל הייתי מתחבא מתחת לשולחן

 • ???

  בחור חביב?? הוא המלך של הYouTube !!!

 • sharon

  הפעם אפל התעלו על עצמם! מגיעות להם מחיאות כפיים! הם הוציאו עוד פיצ'ר עם האייפון והם התביישו להראות כי הוא מקדים את זמנו! אפל המציאו מכשיר גמיש! ועוד מאלומיניום!

  • RON

   זה לא גמיש -אתה לא רואה שהמכשיר נשבר כמו מקל ? -יותר נכון מתעקם וזה משאיר סימנים
   עליו וכנראה גם הורס את כולו (את החומרה הפנימית) -זה רק נראה גמיש –
   זה לא מסך גמיש -זאת ה"גמישות" של האלומיניום מאחורה וזה בכלל לא טוב -זה פשוט
   קורע לשניים את המכשיר .בושה לאפל -זה בטח יוריד את המכירות

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אם לא הבנת, התגובה של SHARON נכתבה עם סרקזם

   • HTC One

    אתה לא מבין ציניות אה…

    • RON

     לא חשבתי שזה ציניות ,כי יש כאלה שלא מבינים .

 • ben

  בטח עכשיו אפל יגידו שהכיסים אשמים או שצריך לקנות תיק מיוחד בשבילו חח ..חברה הזויה..

  • סביר להניח שהחברה תנסה להרוג את הטרנד של מכנסי סקיני

 • דודו

  אם אני ישים מגן אז האייפון יהיה בטוח ?

 • zevik

  פדיחה לא נורמלית לאייפון

 • גמיש ???

  איזה טעות זה האלומיניום הזה -זה רך כמו נייר -זה נראה כמו מכשיר גמיש .
  נקווה שזה קצת חסין יותר למכות או נפילות .