האם מדיה-טק (MediaTek), יצרנית המעבדים הטייוונית, תהיה החברה הראשונה שתפרוץ את קו 8 הליבות? לפי דיווחים באתרים שונים במזרח אסיה, החברה כבר מפתחת מעבדים עם 10 ו-12 ליבות, ויותר מכך, יכול להיות שהם יגיעו לשוק כבר במהלך השנה הנוכחית.

מדיה-טק כבר תפסה לעצמה שם בעיקר בשוק הבינוני, אבל זהו שוק שהמאפיין שלו הוא בעיקר מערכות על שבב שמבוססות מעבדי ארבע ליבות. מספר המכשירים שמגיע כיום לשוק עם שמונה ליבות עדיין נמוך יחסית, והם שמורים בעיקר לשוק הגבוה עד הגבוה מאוד.

למעשה כבר היום המעבדים שקיימים בשוק, ופועלים ב-64 ביט מספיקים כמעט לכל השימושים האפשריים בטלפונים חכמים, כולל משחקים כבדים, לכן האסטרטגיה הזו, להוסיף עוד ליבות עיבוד, נראית קצת משונה.

כך או כך, במדיה-טק לא סיפקו אישור לסיפור.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אנונימי

  לא הבנתי מה זה תאמרת ליבות נגיד יש את snapdrgon 400 שהוא 4 ליבות וגם ה801 4 ליבות והוא יותר טוב מה8 ליבות אפילו מאוד היסתבכתי עם כל זה

  • 369

   תבין, יש כמות ליבות לכל מעבד, הליבות לא מייצגות את "כוח" המעבד בהכרח, כמו שכתבו למעלה – זה קשור בהרבה חלקים פנימיים וכמובן בארכיטקטורה שבה פועל המעבד (קשה להסביר- תגגל),
   בנוסף זה כמובן קשור גם לרמת התיכנות של התוכנה שרצה על המעבד – שכן תוכנה "בזבזנית" ולא אופטימלית "תבזבז" משאבים מהמעבד ו"תעייף" אותו לחינם, דוגמא לכך ניתן למצוא בצורה מובהקת אצל סמסונג והטאצ'וויז שלה שכן המכשירים לא "חפים" מלאגים למרות השימוש (לרוב) בחומרות ברמה הגבוהה ביותר שנמצאות בשוק.

 • אריכט

  גם הם הבינו ש- 95% מהאנשים בעולם חושבים שמה שקובע את הביצועים זה כמות הליבות, תדר השעון (הם קובעים, אבל כחלק מהרבה מאוד רכיביםתכונות נוספת של ארכיטקטורה מעבדים)
  ומבינים שטלפון חכם עם 10 ליבות או 12 ליבות זה יותר סקסי מטלפון חכם עם 2 ליבות שפעול עולה על הביצועים של רוב המעבדים בעלי יותר ליבות עם תדר שעון גבוהה יותר וכל זה בזכות ארכיטקטורה נהדרת שעובדת בצמוד לתוכנה.