סמסונג (Samsung) כבר עובדת במרץ על המעבד הבא שלה, שככל הנראה ייקרא Exynos 8895. המעבד הזה אמור, לפי הערכות, להיות זה שיתפוס את מקומו של ה-Exynos 8890 בלב הדור השמיני של Galaxy S. לפי דיווחים שעלו ברשת, המעבד החדש ייוצר בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר, והוא אמור להציע עד 30% ביצועים טובים לעומת קודמו. הליטוגרפיה הזו אמורה בפני עצמה לתרום לצריכת כוח נמוכה יותר של המעבד, או הגברת ביצועים באותה צריכה.

למעשה,מבדקים שכבר בוצעו, לפי הדיווח, הראו ש-Exynos 8895 מסוגל להגיע למהירות שיא של 4 מגה-הרץ. עם זאת יש לצפות שסמסונג לא תאפשר להתקרב ממש למהירות השיא שיכול המעבד להוציא, ותגביל את המהירות המרבית ל-90% ואולי אף קצת פחות.

לפי דיווח אחר, בבדיקת המהירות באותה צריכת כוח כמו של ה-Snapdragon 830, הגיע המעבד החדש של סמסונג למהירות של 3.6 ג'יגה-הרץ. ויותר מכך, האשכול השני, של ליבות ה-Cortex-A53, הגיע למהירות של 2.7 ג'יגה-הרץ.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.