תשכחו מטלפונים מודולריים: העתיד לפי אפל (Apple) נמצא ברצועות של השעון, Apple Watch, שהיא דוחפת לשוק. על פי דיווחים, אפל רשמה פטנט על מספר רצועות שיתפקדו באופן עצמאי או כחלק שתלוי בשעון החכם.

לפי Apple Insider מתכננת אפל מהפכה רבתי בכל הקשור לרצועות השעון החכם, וניתן יהיה להרכיב בהן או עליהן חיישנים ואביזרים שונים שיפעלו יחד עם השעון או בלעדיו. כך, לדוגמה, אם אכן הפטנט ייראה אור יום, ניתן יהיה להרכיב לרצועות עצמן סוללה נוספת שתחליף את זו של השעון החכם במידת הצורך, כמו גם מצלמה שאינה קיימת בשעון החכם בדור הראשון, ואף חיישני דופק ולחץ דם, מדי תאוצה, רכיבי מיקום שונים, רמקולים ועוד.

בנוסף, לפי מה שמתכננת החברה יוכלו הרצועות גם לשדרג את השעון החכם בפני עצמו במספר תפקודים שאין בו כיום. כך, למשל, ייתכן וניתן יהיה לשלב בתוך הרצועה עצמה גם כרטיס סים חיצוני שיתפקד ללא כל תלות ב-iPhone. גם היום ניתן לקבל ולהוציא שיחות באמצעות Apple Watch, אך אלו מבוצעות רק כשהשעון נמצא בטווח הבלוטות' של טלפון. על מנת לעשות זאת, תצייד החברה את הרצועות במחבר שישה הפינים הנפוץ כיום שעליו למעשה יולבשו האביזרים השונים.

יחד עם זאת, יש לזכור כי עצם רישום הפטנט אינו מהווה ערובה לכך כי בעתיד נראה רצועות כאלו, בוודאי שלא יחד עם ה-Apple Watch בדורו השני שצפוי, לפי השמועות, לראות אור סמוך להכרזתו של מכשיר הדגל הבא של החברה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.