השבוע נחתו בישראל לראשונה רובוטים ראשונים מסוגם, אשר הגיעו לישראל הישר מעמק הסיליקון בארה"ב. הרובוטים, אשר מיוצרים על ידי חברת "אניבוט" משמשים בדרך כלל חברות הייטק, נושאים מצלמות, מיקרופונים ורמקולים. מדובר ברובוטים חדשניים הנשלטים מרחוק באמצעות חיבור אינטרנט, כך שלמעשה ניתן להסיע אותם בשלט רחוק במרחב, לשוחח דרכם עם חבר רחוק, לצפות בכל הנעשה ממרחקים ולחוות חוויות מרחוק, ממש כאילו אתה נמצא שם פיזית.

virtual telepresence robot 2על פני הרובוט ישנו מסך בו רואים את פני האדם ששולט ברובוט וכן שתי עיניים, האחת הינה מצלמה משוכללת והשנייה הינה לייזר באמצעותו הרובוט בודק את תנאי השטח, נזהר מחפצים ומאזן את עצמו איזון גיירוסקופי. פונקציות אלה מאפשרות לכל אדם באשר הוא להפעיל את הרובוט ולהיות נוכחים מרחוק במקומות אליהם נבצר מהם להגיע מרחוק.

התחום של ייצוג מרחוק (virtual telepresence) באמצעות רובוטים, הסעיר את הדמיון האנושי לאורך השנים ושולב בלא מעט סרטים בדיוניים. כיום, הרעיון בו רובוט ממחיש חוויה אנושית, כבר קורם עור וגידים ומאפשר לחלוק חוויות חברתיות. הטרנד של שימוש ברובוטים חברתיים ממשיך את המגמה שהתחילה בשיתוף  סטטוסים, תמונות, ווידאו ולוקח את השיתוף החברתי לשלב הבא.

הרובוטים מיוחדים, ובראשם "חוליו" הרובוט, הגיעו לישראל בכדי לנהל את צוות הבידור של אירוע הקיץ המסורתי של חברת קוקה-קולה – Coca-Cola Summer Love2013 בגני חוגה ולשמש כאנשי הפקה לכל דבר. הרובוטים הידידותיים יקבלו את פני הקהל בכניסה לאירוע, ירקידו את בני הנוער במסיבות ובאופן כללי ישמשו כחלק בולט מצוות הבידור. בנוסף, בחלק מהזמן, ישמשו כאמצעי תקשורת של העולם החיצוני לאורחי המתחם ובין היתר יאפשרו לבני נוער שלא הצליחו להגיע לאירוע ונשארו בבית, "להשתלט" באמצעות חיבור אינטרנטי על הרובוט ולהסיע אותו בשלט רחוק ברחבי המתחם, ובכך לשוחח ולחגוג עם חבריהם, לצפות בכל הנעשה ולמעשה לחוות את המתחם מרחוק, ממש כאילו הם נמצאים שם פיזית.

אירוע הקיץ המסורתי של חברת קוקה-קולה –  Coca-Cola Summer Love 2013 ייערך בארבעה מחזורים בין ה-17 ל-30 ביולי בגני חוגה שבעמק המעיינות. באירוע יתארחו אלפי בני נוער, אשר יהנו משלושה ימים בלתי נשכחים של מסיבות, תחרויות, הופעות ופעילויות מסביב לשעון.

הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה

שתף:
-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.