לפני כמה חודשים דיווחנו על טריילר השקה לאחד המשחקים המצופים של השנה לסמארטפונים – Real Racing 3. כמה שבועות מאוחר יותר, דיווחנו על בשורה משמחת כי המשחק יהיה חינמי. EA המפתחת מצטרפת לזרם חדש של משחקים לסמארטפונים שנוצר לאחרונה, הנותן למשתמשים משחקים איכותיים בחינם, כאשר ההכנסות מגיעות בצורת תוספים או שיפורים שונים לרכישה בתוך המשחק.

היום, ה-28 לפברואר, נחת המשחק ב-AppStore וב-Goole Play – והעובדה שהוא חינמי לא הופכת אותו לגרוע, כך עולה מהביקורת של IGN. "משחקים חינמיים חייבים להטמיע את המודל העסקי שלהם בדרך שלא פוגעת באיזון של המשחקיות", מסבירים באתר, "והם חייבים לכלול משחקיות שתהיה שווה את הזמן של כולם". IGN מסיימים באמירה לפיה Real Racing 3 מצטיין בשניהם, ומסכמים במשפט מלא תעוזה: זה משחק המירוצים הטוב ביותר שקיים בנייד.

גם PhoneArena משבחים: "עם שפע של מכוניות, מסלולים מבריקים, ומשחקיות מרתקת שתגרום לך לאכפתיות כלפי הרכב שלך", מסביר המבקר, "Real Racing 3 הוא משחק ממכר, ובקלות אחד המשחקים הטובים ששחקנו בהם", אך מזהירים, ובצדק: "המשחק הוא הפגנה של החינמיות בשיאה: הוא מרגיש חמדן לכסף."

המשחק זמין ב-AppStore וב-Google Play בחינם. המשחק דורש iPhone 4 ומעלה, iPad 2 ומעלה, iPod Touch 4 ומעלה, ו-iOS 4.3 ומעלה.