אומנם משקפי האוקולוס ריפט (Oculus Rift) טרם הגיעו לידי הלקוחות אך ברייזר (Razer) לא מעוניינים להפקיר את שוק משקפי המציאות-המדומה בידי חברה אחת ומכריזים ב-CES על משקפי מציאות-מדומה בקוד פתוח למפתחים.

ברייזר מעוניינים לעשות לתחום המציאות המדומה מה שגוגל עשתה עם אנדרואיד בשוק הטלפונים החכמים ובחברה הכריזו על ה-Open Source Virtual Reality (או OSVR, בקיצור). המשקפיים שיגיעו ללקוחות ביוני השנה יאפשרו למפתחים ומשתמשים נלהבים להיכנס לתחום המציאות המדומה בלי לשלם סכומי כסף גבוהים, כך, חברת האביזרים למחשב-האישי מתכוונת למכור את ה-OSVR במחיר של 199 דולר, מחיר נמוך בהשוואה למשקפי ה-Rift DK2 של אוקולוס שמוצעים במחיר של 350 דולר.

על-מנת להפוך את משקפי ה-OSVR לאביזר שיכול להתחרות באוקולוס חברו ברייזר עם יונטי (Unity), מפתחת מנוע משחק למגוון פלטפורמות נייחות וניידות ואף עם יצרניות של חיישני תנועה כמו Sixsense או Leap Motion, משקפי ה-OSVR אפילו יעבדו עם ערכת הפיתוח האחרונה של אוקולוס.

בצד הטכני משקפי ה-OSVR מציגות וידאו על-מסך בגודל 5.5-אינצ' באבחנה של 1080p וקצב-רענון של 60 פריימים-לשנייה והמשקפיים אף כוללים מספר של יציאות USB על-מנת לחבר אליהם אביזרים נוספים ומאפשרים שדרוג קל ונוח של הרכיבים הפנימיים. החברה מדגישה כי ניתן לשדרג לדוגמא את המסך שבשימוש המשקפיים בקלות, על-ידי הסרה של ארבעה ברגים בלבד. על-מנת להיכנס לרשימת ההמתנה ל-OSVR ולקבלת פרטים נוספים ניתן לגשת לאתר החברה. אנחנו ממתינים לראות מה צופן לנו העתיד בתחום.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.