מגוון הציוד ההיקפי שמתחבר למחשב באמצעות חיבורים אלחוטיים הולך וגדל, ועכשיו נכנסים לתמונה גם קוראי כרטיסים אלחוטיים. אחד מהם הוא של ראטוק (Ratoc) שמציגה את REX-WIFISD1, קורא כרטיסי SD מכל הסוגים שכדי לקרוא בעזרתו כרטיסים ממצלמה, או כל אמצעי אחר שמשתמש בסוגי הכרטיסים הנתמכים. כל מה שצריך לעשות זה להתחבר לרשת האלחוטית שאליה מחובר המחשב אליו רוצים לחבר את המכשיר, וברגע שמכניסים כרטיס, הוא מזוהה ככונן שמאפשר להעתיק קבצים אליו וממנו.

ה-REX-WIFISD1 תומך בכרטיסים מסוג SD, SDHC ו-SDXC בתצורת המיני והמיקרו וגם בגודל הרגיל. הוא פועל ברשתות  802.11b/g/n, ומעבר לכך הוא מצויד גם בחריץ USB שמאפשר לחבר כונני USB קטנים או כוננים קשיחים חיצוניים. לפי החברה הוא מצויד בסוללת 3,000mAh שאמורה להספיק עד ל-9 שעות עבודה ברציפות.

המידות של הקופסה הן 118x79x14 מ"מ ומשקלה בערך 200 גרם, פחות או יותר כמו משקלו של כונן חיצוני המבוסס קשיח בגודל 2.5 אינץ'. המחיר טרם פורסם.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.