המיקרו-מחשב של Raspberry Pi משתדרג: החברה הכריזה היום על דגם חדש, +A המחליף את Model A הקיים הקטן במחיר זול יותר וגם בגודל קטן יותר

ה-+Raspberry Pi Model A יימכר בעלות נמוכה יותר של 5 דולרים פחות ל-20 דולרים סה”כ וגודלו קטן ב-21 מ”מ ל-65 מ”מ ועדיין הוא מצליח לספק את כל מה שעשה קודמו ואף יותר מכך בהספק חשמלי נמוך יותר.

כדי להגיע לגודלו הקטן, החברה הסירה את יציאת הרשת (RJ45) וכן החליפה את חריץ ה-SD ב-microSD. מלבד זאת, הדגם החדש מציע יותר ממשקי GPIO וישנם כעת 40 פינים לשימוש המפתחים לצורך קבלת מידע מהתקנים חיצוניים ונוסף לכך הוא תומך בהתקני חומרה נלווים התואמים גם לדגם הקודם. מלבד זאת, שאר הרכיבים לא השתנו וישנה והשבב הרץ בתוכו הוא ה-BCM2835 של Broadcom עם 256 מגה-בייט של זיכרון, יציאת USB ו-HDMI.

כזכור, ה-Raspberry Pi הוא לוח קטנטן המסוגל לספק יכולת של מחשב שלם ובמחיר נמוך במיוחד הוא רץ על שבב מבוסס ARM ומאפשר להשתמש בו כמחשב לכל דבר הרץ מגוון מערכות הפעלה כמו אנדרואיד, Chrome OS ולינקוס וקיימים לו מגוון גדול מאוד של שימושים החל ממחשב ביתי ועד לשליטה ובקרה בבית חכם.

דגם ה-+A מצטרף לדגם ה+B שכבר הושק מוקדם יותר השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.