ה-Raspberry Pi (רספברי פיי), לוח זעיר ב-$35 מחולל לא מעט התרגשות בקרב חובבי האלקטרוניקה והגאדג’טים. עם הלוח הקטן הזה אפשר לעשות כמעט כל דבר, וזה בדיוק מה שעשה נתן מורגן (Nathan Morgan) אשר יצר בעצמו מחשב נייד וזעיר.

המחשב החביב הזה המכונה Pi-to-Go מורכב כולו מחלקים אשר רכש מורגן מהאינטרנט וזה כולל מקלדת, סוללות, מסך, כונן פלאש ועוד. המחשב המריץ גרסת לינוקס מסוגל לפעול במשך 10 שעות ברציפות (!) כאשר ה-WiFi פועל, ומסוגל לספק כמעט כל מה שמחשב נייד אחר מאפשר לעשות.

הוא מבוסס על שבב של Broadcom הרץ בתדר של 700MHz, יש לו זיכרון פנימי 256 מגה ראם, אחסון 4 ג’יגה למערכת ההפעלה ועוד 64 ג’יגה בכונן SSD בחיבור SATA II. בנוסף קיימת בו גם תמיכה ב-Bluetooth 3.0, יציאת USB בודדת, יציאת HDMI והמקלדת משולבת עכבר, כשכולו עטוף במעטפת אדומה ומגניבה.

את הפרויקט הוא מתאר בפרטים באתר חלקי חילוף למחשבים ניידים של דל שבבעלותו וגם מפרט את החלקים ומחירם שיחד הסתכמו במחיר של כ-388 דולר (כ-1,450 שקל). בהחלט לא זול אבל אין מחיר לסיפוק שבהצלחה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • חפצקה מנשקה

  העתיד נמצא במחשבי גוסטיק מיני שיתחברו לחברת המסכים הראשונה שתסכיל להבין שיש לייצר מסכים , בלבד , מכל הגדלים והסוגים .

 • בוב

  בתור אחד שיש לו Raspberry. זה עולה 35-45$ וזה מגיע עם 512MB RAM ולא 256 כמו שצויין. הדגם הקודם באמת היה עם 256.

  נקווה שהשנה הם ישפרו את זה ל 1GB RAM.

  בעקרון ה Pi נועד לסביבת פיתוח מאד זולה או לאלף ואחד שימושים אחרים שאפשר לעשות איתו, לא צריך להשוות אותו למחשב אסוס כי זאת לא המטרה. מחשב אסוס גם לא בגודל של כרטיס אשראי וגם לא במחיר ללא מטרות רווח

  אפשר לחפש באינטרנט ולראות כמה שהמוצר הזה מדהים.

 • גג

  מחשב חלשלוש במחיר גבוה,יש דילים טובים יותר אפילו בלי להתאמץ.

 • עומר100$

  אז רגע, אי איפשר באמת לעשות אותו בעצמנו, נכון?;(

 • hagay

  איבדת את הפואנטה….
  קח את חטיבת הייצור של אסוס וקח ילד בן 20 שעשה זאת לבד

 • Lear

  לא מרשים אותי, לחבר שלי יש נוטבוק של אסוס, מחזיק 13 שעות (11 שעות עם וויפי ומסך דולק), עובד מעולה, קצת איטי עם תוכנות גדולות אבל יש לו 2GB ראם והוא עובד על ווינדוס 7, אה והוא עלה 300$, הוא גם דק יותר ונראה יותר טוב, לא עדיף?

  • עומר

   הפרסום הוא לא על המחשב נייד שהוא בנה והיכולות ה"מדהימות" שלו אלא כהוחכה וכדוגמא ליכולות של הRaspberry Pi….
   זה מחשב שלא יעמוד אפילו בסטנדרטים של סמארטפונים (שדרך אגב יותר מהירים ממנו)

  • גבי גפן

   נשמע טוב הנטבוק הזה.. מה הדגם?

   ולעניין: הקטע הוא לא המחיר הנמוך אלא ה'עשה זאת בעצמך'.