ארגון ה-Raspberry Pi הודיע היום על גרסה משודרגת ללוח הפיתוח הזעיר הנושא את אותו השם עם תוספת של פלוס קטן.

“הכירו את אחת מפיסות החומרה האהובות ביותר. שנתיים חלפו מאז שהשקנו את ה-Raspberry Pi Model B הנוכחי, ולעיתים קרובות אנחנו מדברים על הכוונה לעשות שינויי חומרה אשר ישלבו מספר שיפורים קטנים אך מבוקשים”, אמרו בארגון והוסיפו: “זה לא Raspberry Pi 2, אלא גרסה מתקדמת יותר של הדגם הנוכחי".

הדגם החדש הנושא את השם +Raspberry Pi Model B יימכר באותו המחיר בדיוק, $35 בלבד והשינויים מתמקדים בעיקר בחיבורי ההתקנים החיצוניים שכן שבב ה-Broadcom BCM2835 נשאר כמו גם כמות הזיכרון (512MB).

מפתחי ה-Raspberry Pi הרחיבו את כמות הפינים של חיבור ה-GPIO ל-40 פין בהשוואה ל-26 בקודם. חיבור זה משמש את המפתחים לצורך קבלת מידע מהתקנים חיצוניים וחיישנים. בנוסף הדגם החדש כולל מעתה 4 יציאות USB וכונן ה-SD הוחלף לטובת microSD הפופולרי יותר. גם ההספק הנצרך מהכרטיס הופחת לכדי 1W ופריסת הרכיבים שונתה במעט כדי לאפשר הוספת חורי הברגה.

דגם ה-B+ של Raspberry Pi כבר זמין לרכישה אך בו בזמן החברה תמשיך ותייצר גם את הדגם הנוכחי כל עוד תהיה דרישה עבורו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.