הקץ להמתנה: חוקרים באוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית פיתחו סוללה חדשה שניתן להטעין אותה בדקה אחת בלבד, והיא אף אמורה להיות בטוחה יותר לשימוש מאשר סוללות הליתיום שנמצאות בשימוש בסמאטרפונים, שעונים חכמים וגאדג'טים שונים. הסוללה בנויה מאלומיניום, שהוא חומר זול יותר מאשר ליתיום, ואף לא מתחמם או נשרף בעת השימוש בו.

בנוסף, הסוללה מסוגלת לשרוד 7,500 מחזורי הטענה מבלי להישחק או לאבד ביצועים, בניגוד לסוללות הנוכחיות ששורדות כ-1,000 מחזורים בלבד. היא משתמשת בין היתר באלקטרוליטים נוזליים, שאמורים להפוך אותה לגמישה – תכונה שחברות האלקטרוניקה עשויות למצוא שימושית במיוחד.

עד כה נשמע טוב, אבל הנה הקאץ' – הסוללה מסוגלת להפיק אנרגיה של 2 וולטים בלבד, בניגוד ל-3.6 של הסוללות הסטנדרטיות, ודחיסות האנרגיה שלה אף נמוכה יותר – 40 וואט לקילוגרם, בניגוד ל-260 של סוללות הליתיום, מה שאומר שהיא תספיק לשימוש קצר במיוחד. יחד עם זאת, החוקרים באוניברסיטה עובדים על לפתור גם את הבעיות הללו, ומבטיחים שמדובר בפריצת דרך שבקרוב תשנה את פני השוק.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
  • גיא

    זו לא סוללה זה קבל שנקרא super capacitor והוא טכנולוגיה ותיקה יחסית. אין כאן שום חידוש. עוד ילדים שעשו ניסוי בביהס וחושבים שהמציאו את הגלגל. יש קבלים כאלו לקנות בגרושים באינטרנט. ויש עימם בעיה, הם לא עובדים כמו סוללה, בפריקת הזרם גם המתח יורד משמעותית ולכן צריך לחבר להם גם מודול מתח.

  • סער

    אלומיניות מתחמם ועוד איך

  • Avi Ashkenazi

    לי זה נשמע יותר כמו קבל ולא סוללה, עם כל הכבוד!