קוואלקום (Qualcomm) הכריזה באופן רשמי כי היא תחל כבר השנה בייצור מערכות על שבב מתומני הליבות שלה ב-64 ביט, תוך שהיא מזרזת את לוח הזמנים. למעשה, שלוש מערכות על שבב חדשות יהיו זמינות לשוק כבר בסוף השנה וסביר להניח כי נראה אותם כבר במכשירים של הדור הבא.

בתכנית שלוש מערכות על שבב:

ה-Snapdragon 615 מיועדת למכשירים המכוונים לשוק הביניים. היא מבוססת על שמונה ליבות ARM Cortex-A53 ללא שינוי משמעותי, כאלו המיוצרות בליטוגרפיה היחסית מיושנת של 28 ננו-מטר. לא מדובר, כאמור, בליבות ה-Krait של קוואלקום, והמטרה היא לתת תשובה זולה יותר מבחינת החברה למערכת ה-MT6752 עליה הכריזה מדיה-טק (MediaTek) שנותנת תחרות אמיתית בשוק הביניים והשוק הנמוך.

לשווקים הגבוהים מתכננת קוואלקום את ה-Snapdragon 810, מערכת המבוססת על 4 ליבות Cortex-A53 ו-4 ליבות Cortex-A57; ואת ה-Snapdragon 808, מערכת 6 ליבות שתציע רק 2 ליבות Cortex-A57. כך או כך, עם תמיכה בטכנולוגיית ה-big.LITTLE ההטרוגנית של ARM, במצבים מסוימים כל הליבות יכולות לפעול יחדיו.

על הייצור של ה-808/810 תהיה אחראית TSMC  (ר"ת: Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) שכבר תייצר את המערכות על שבב הללו תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של 20 ננו-מטר, וכן תשלב בהם את מודמי ה-LTE בקטגוריה 6/7 של קוואלקום שאמורים לספק רוחב פס של 300 מגה-ביט לשנייה.

 

-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.