"אני יודע שיש הרבה רעש בגלל שאפל (Apple) הציגה 64 סיביות עם ב-A7 שלהם, אבל אני חושב שמדובר בגימיק שיווקי. התועלת שהצרכן מקבל מזה היא אפסית". כך אמר אננד צ'נדרסקר, סגן נשיא ומנהל השיווק בקוואלקום (Qualcomm).

צ'נדרסקר אמר את הדברים בראיון שנתן לאתר PCWorld. לדבריו התועלת היחידה שיש בשימוש ב-64 סיביות היא אפשרות מיעון לכמות זיכרון RAM גדולה יותר, מה שלא רלוונטי נכון להיום בשוק הטלפנים החכמים והטאבלטים, ובמיוחד במקרה של ה-iPhone 5s שמגיע עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון בלבד. "בעיקר אתה זקוק לזה למיעון זיכרון מעבר לקו של 4 ג'יגה-בייט. אתה לא ממש צריך את זה לצורך ביצועים, וסוג היישומים בהם נעשה שימוש ב-64 סיביות הוא בעיקר יישומים גדולים בצד השרת", הוא אמר.

ה-Snapdragon 800 של קוואלקום נחשב כיום למעבד המוביל בשוק הטלפונים החכמים, והוא מעבד מרובע ליבות שתומך ב-32 סיביות. לעומתה, סמסונג (Samsung) ו-Nvidia כבר הכריזו שהן מתכננות מעבדי 64 סיביות משלהן. גם קוואלקום תייצר בסופו של דבר מעבדי 64 סיביות, אבל צ'אנדרסקהר לא ציין מתי היעד המתוכנן למעבדים כאלה. הוא רק ציין שמבחינה הנדסית מדובר בתהליך הגיוני מכיוון שמעבר לשימוש ב-64 סיביות נעשה עקב שמירה על שימוש בטכנולוגיות המעבדים המתקדמות מצד אחד, ומצד שני זה גם מוביל להפחתת עלויות ייצור ."מבחינת יעילות הנדסית זה פשוט הגיוני, במיוחד כשאני מערכת ההפעלה ירצו את זה בנקודת זמן כזו או אחרת בעתיד", הוא אמר.

מה אתם חושבים? מדובר בהתקדמות טכנולוגית אמיתית והכרחית או שאכן שמדובר בגימיק?

 פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.