אמנם בישראל פריסת רשת הדור הרביעי עדיין בתחילתה, אך בעולם כבר מתכוננים לחדירה של רשת הדור החמישי (5G). במהלך אירוע ב-CES 2017 אמרה יצרנית השבבים קואלקום (Qualcomm) כי רשת הדור החמישי תשנה לחלוטין את חווית השימוש שלנו מקצה אל הקצה.

"רשת ה-5G תהווה סוג חדש של תקשורת עם תמיכה במגוון עצום של מכשירים ומהירות חסרת תקדים" אמר סטיב מולנקופף, מנכ"ל החברה והוסיף "רשת 5G תגרום למהפכה דומה להמצאת החשמל ומכוניות, אשר תשפיע רבות על כלכלת העולם ממנה יוכלו ליהנות קהילות רבות".

רשתות 5G יוכלו לספק יותר 5 ג'יגה-ביט לשנייה בהעברת נתונים בממוצע. מה זה אומר? הורדת סרט באורך מלא ברזולוציית Full HD תיקח פחות מכמה שניות בודדות. אבל מעבר למהירות הנתונים, תתמקד רשת הדור החמישי במוצרי IoT (האינטרנט של הדברים), אשר לדבריה "ערים שלמות יוכלו לדבר ביניהן על גבי הרשת הסלולרית".

קוואלקום כבר הכריזה על Snapdragon X50, מודם ראשון של החברה המיועד לשימוש המפעילות הסלולריות השונות אשר בוחנות הקמת רשתות דור 5, שלפי הערכות רשתות אלה יגיעו להפעלה לא לפני 2018. בינתיים Verizon האמריקאית ו-Korea Telecom החלו בהכנת התשתיות ומתכננות לבצע בדיקות כבר בתחילת 2017.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • CoolR2

  בארץ בקושי התקדמו לדור רביעי, אז עכשיו דור חמישי?? אנחנו ממש מפגרים אחרי העולם..

  • 50smet

   ממש לא מפגרים.
   בעולם יש מעל 220 מדינות.
   כמה משתמשות ב4G או אפילו 3G?
   אתה יודע שאפילו בבריטניה אין כיסוי 4G בכל מקום?
   אפילו עיר הבירה שלהם(לונדון)לא מכוסה 100%!!
   לא צריך להתלונן.

  • Ron Velitsky

   ממש לא אני כבר הרבה זמן בדור 4 ואפילו יצאו דברים כמו דור4.5

 • itamar4444

  מהפכה דומה לרשת החשמל?
  קצת עפו על עצמם. בסך הכל שידרוג לרשת יותר מהירה. לא נראה שום מהפך רק התקדמות שהורגלנו לה, שללא מעבר לדור חדש הייתה נעצרת. המעבר מהדור השני לשלישי היה הרבה יותר דרמטית ומשמעותי וגם קפיצה יותר גדולה באחוזים.

 • פיירפוקס

  מבחינה טכנולוגית הייתי מעדיף להשאר בשנות השמונים (ולא היה חסר אז דבר) –
  הטכנולגיה צריכה בעיקר להתקדם ברפואה ובמדע-
  אין באמת צורך ברוב הטכנולגיות לשימוש פרטי אישי וצרכני.

 • נשמע כמו מתכון לאסון. IOT מקל על האקרים מפני שההצפנה אינה קיימת או אינה מופעלת כברירת מחדל במיליוני המכשירים הללו וזה פותח אותם להפוך לכוורת בוטים עצומה שיכולה להפיל את האינטרנט כולו..

  • מה היינו עושים בלעדיך.. כאילו שהם לא יודעים את זה.. הבעיה ביצרני מכשירים ולא ביצרני רשתות כי הרשתות כן מקבלות הגנה.. בוא נעצור את הקידמה בגלל פחד מהאקרים.. חחח

   • כנראה שלא היית מגיב כאן בצורה מיותרת בלעדיי.. והבעיה קשורה לרגולציה אדון גנאדי. יצרניות המכשירים לא יסכימו על סטנדרט בלי כפייה – אם של השוק או של הממשלה

    • זו דעתך, זכותך לחשוב מה שבא לך, זה לא אומר שזה נכון, אני צוחק כי האקרים (סינים) כבר עם השליטה על השלטר.. ואתה חיי בסרט של תמימות, לא מעניין אותם להפיל את האינטרנט, יותר כיף להם לגנוב ממשלות/תאגידים/בנקים בשקט, זה כבר קרה מזמן..ואם ירצו יפילו את האינטרנט.. הכל פרוץ כבר מזמן..

     • לא הייתי ואינני זקוק לרשותך לחשוב ולומר מה שבא לי.. ו בדיוק בגלל אירועי העבר אמרתי את מה שאמרתי.. תתפקס קצת אולי..?

      • חחחחחח אני להתפקס? אתה צריך להתעורר ולהתחיל להבין איפה אתה חיי, אתה בתרדמת הזויה..

       • לא נורא גנאדי.. כשתגדל אולי תלמד איך להתנהל בצורה מנומסת בשיחה. אבל בינתיים, אני סיימתי כאן. לא בא לי לבזבז אנרגיה או זמן עליך.

        • * לדעתך, שוב פעם אומר, מה שאתה אומר זה נכון עבורך, וזוכתך.. זה לא אומר שזה מכון.