אם בסמארטפון או בטאבלט שלכם רצה מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), והמעבד שלכם מסדרת Snapdragon, ודאי יש ברשתוכם מכשיר שלא מתבייש לנצל את משאבי הסוללה ללא רחם. בכדי להתמודד עם כך שחררה קוואלקום לפני כשנה את אפליקציית Battery Guru שלומדת את השימושים שלנו במכשיר ויודעת לחסוך במשאבי הסוללה.  בסוף השבוע האחרון שחררה החברה תוסף בטא לאפליקציה, תוסף הנקרא Glance ומעניק לנו מסך נעילה חכם ועשיר בתכונות.

האפליקציה מאפשרת למסך הנעילה במכשיר שלנו להיות חכם יותר מתמיד וגישה מהירה יותר למידע הדרוש לכל אחד מאיתנו באופן אישי. ישנו אזור המסכם את האירועים האחרונים שהתרחשו במכשיר מאז נעלנו אותו: הודעות, מיילים ושיחות שלא נענו. לאלה מצטרף ווידג'ט שידע להתריע על הפגישה הקרובה שלנו, לבדוק את מזג האוויר, להפעיל יישומים בהם אנו משתמשים לעיתים תכופות וגם לחייג לאנשי קשר פופולאריים.

יש לציין כי עדיין מדובר בגרסת בטא, דרושה גרסת מערכת הפעלה 4.3 ומעלה ויש גם להתקין את האפליקציה הקודמת שהזכרנו, ה-Battery Guru, כדי שה-Glance תדע להשתמש במידע שנלמד עליכם. וכאמור, המעבד שלכם צריך להיות מסדרת Snapdragon. ואם ברשותכם כל אלה – תוכלו להוריד את האפליקציה.

התגובות של המשתמשים חלוקות: "נראה מבטיח, אפילו מצאתי את עצמי לא משחרר מנעילה את הטלפון לתקופה ארוכה בגלל שהאפליקציה מספקת לי את המידע שאני צריך כשהמסך נעול…זה היה הרבה יותר טוב אם היו אופציות להפעיל פונקציות נוספות על מסך הנעילה", אומר ג'ושוע לופז. לעומתו, בן הוסטוויט התאכזב מפונקציית לוח השנה של האפליקציה: "עד כה זה די נחמד, אבל פונקציית לוח השנה לא נותנת לי לבחור לאיזה לוח שנה להסתנכרן והיא לא מצליחה להציג את אירועי 'כל היום'".

כך או כך, אם אתם עומדים בדרישות המערכת תוכלו לנסות את האפליקציות ללא עלות בחנות ה-Play של Google:
לאפליקציית ה-Glence | לאפליקציית ה- BatteryGuru

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.