מאז הכרזת אפל על מכשיר ה-iPhone 5s אשר לראשונה כלל מעבד 64 ביט בשבב ה-A7, יצרניות השבבים האחרות הרגישו את הלחץ לביא גם לפלטפורמות המובייל שלהם שבבים תומכי 64 ביט.

בעוד רוב הדעות לגבי הצורך במעבד 64 ביט הן חד משמעיות ואין רואים בהם צורך בחומרה הקיימת ובכמות הזיכרון שלא עולה על 4GB, ואף בכיר ב-Qualcomm קרא לזה “גימיק”, סמסונג כבר אישרה בחודש אוקטובר כי הם ישיקו שבב שכזה בשנה הבאה, ויש הטוענים כי ה-Galaxy S5 יהיה הראשון להשתמש בו.

מלבד סמסונג, היצרניות הגדולות האחרות – Qualcomm, Nvidia ו-Broadcom גם כן מתכוננות למעבר ל-64 ביט וכי על פי הדיווחים של DigiTimes, עד אמצע שנת 2014 נראה מכולן פתרונות של שבב 64 ביט לשימוש בעולם המובייל המבוסס על ארכיטקטורת ARM. באתר החדשותי אומרים כי ההכרזות הראשונות יגיעו בתערוכת CES 2014 וגם MediaTek תצטרף לחגיגה.

במבט לתוכנה, מי שכמובן צריך לתמוך במעבדים הללו היא מערכת האנדרואיד שפועלת כיום ב-32 ביט ובינתיים גוגל לא הצהירה כוונות בעניין (מלבד אינטל).

שתף:
-פרסומת-
 • לירון

  ועוד איך יש צורך.
  בנוט שלי יש 3 ג'יגה זכרון – 2.7 ליתר דיוק, ויש שימוש של 90% זכרון
  בגרסה הבאה שלו יגדילו את גודל הזיכרון ויש צורך בעוד.

  • ד

   בטאבלט(2G ראם) ברום נקי AOKP אני מתאמץ כדי לעבור את ה1G הפנוי. במחשב תקין אם לא ארנדר תמונה/ווידאו תוך כדי גלישה, בספק אם אעבור 2.5G
   אתה בעצם אומר ש ה-touchwiz כל כך זללן? העיקר דוחפים לנו חומרה שפתאום ניהיה בה צורך…

  • שימוש 90%? אני מצטער אבל אתה חייב לקחת את הטלפון לבדיקה
   אצלי אפילו לא 40% תפוס (ואני עם גרסת n9005 שבה יש פחות זיכרון לשימוש – 2.3GB

 • ג.ד.

  א. מערכות הפעלה של 32bit יכולות לנצל זיכרון גדול מהרבה מ – 4GB, ע"י שימוש ב – PAE. מצד שני, לא ניצן להקצות יותר מ – 3.75GB לתהליך (process) ב – 32bit.
  ב. מעבר ל – 64bit מעלה את צריכת הזיכרון של תוכנות בכ – 20-30% עקב המעבר למצביעים (pointers) של 64bit. (מלבד מצבים היברידיים כמו X32 בעולם הלינוקס).
  ג. בעולם ה – PC מצב ה – 32bit סבל מחוסר משווא ברגיסטרים לשימוש כללי, אשר הוכפלו במצב 64bit. יתרון הביצועים שנוצר ע"י הכפלת הרגיסטרים יותר מאיזן את צריכת הזיכרון המוגברת.
  ד. ארכיטקטורת ה ARM ב – 32bit מאוזנת בהרבה ממצב ה – 32bit בעולם ה – PC. (למרות שגם בעולם ה – ARM הוגדל מספר הרגיסטרים ב – 64bit).
  ה. עולם ה – ARM כן סובל מחסור בזיכרון (עקב בעיות מקום, צריכת אנרגיה, מחיר, בעיות קירור וכיו"ב).

  ואם נסכם את הנתונים:
  א. אין צורך אמתי ב – 64bit במכשירים סלולריים – לפחות על הרגע שבו נריץ יישומים שדורשים 4GB ומעלה….
  ב..ה. קפיצה ל -64bit תעלה את צריכת הזיכרון ללא שיפור מקביל בביצועים – במיוחד בהתחשב במגבלות הזיכרון המובנות במכישים סלולריים.

  בקיצור, גימיק שיעלה לכולנו (הרבה?) כסף.

  – ג.ד.

 • ערן

  וכל זה בשביל לשלוח הודעות בואצאפ

 • Alex N

  "ואף מנכ”ל Qualcomm קרא לזה “גימיק”.

  זה אכן גימיק במכשיר האייפון שיש בו רק 1 גיגה של זכרון.
  זה יהפוך לצורך כאשר ב S5 של סמסונג יהיו 4 גיגה של זכרון.

  • דן

   גם ב4GB ההבדל יהיה מינורי, שיהיה 6GB ומעלה זה יהיה אולי יותר שימושי אם כי אני לא רואה סיבה שיהיה 6GB ראם בטלפון (אולי בעתיד זה יהיה שימושי יותר).