קוואלקום אינקורפורייטד הכריזה היום על הרחבת פעילותה בישראל באמצעות מינויו של צוות ניהול חדש עבור קוואלקום ישראל (חברת הבת שלה בבעלותה המלאה) עם איל בר-דוד, סגן נשיא לפיתוח השוק הגלובלי, ואריק מימרן, סגן נשיא להנדסה שיעמוד בראש מרכזי המחקר והפיתוח (מו"פ) הממוקמים בחיפה ובהוד השרון.

איל בר-דוד, שכיהן כמנכ"ל מרכז המו"פ של קוואלקום ישראל בחיפה במשך 14 שנים, מונה לסגן נשיא לפיתוח השוק הגלובלי. בתפקידו זה, יהיה בר-דוד אחראי להרחבת היחסים העסקיים הקיימים של החברה בישראל, כמו גם לפיתוח הזדמנויות עסקיות אסטרטגיות חדשות עבור קוואלקום באזור. הוא יהיה כפוף לפגי ג'ונסון, סגנית נשיא בכירה, קוואלקום טכנולוג'יס, ונשיאת החטיבה לפיתוח השוק הגלובלי .

אריק מימרן חוזר לקוואלקום ישראל בכדי להנהיג את מרכזי המו"פ בחיפה ובהוד השרון. בתפקידו זה, הוא ימשיך לקדם את החדשנות בתחום השבבים ואת פריצות הדרך בתחום טכנולוגיות התקשורת האלחוטית, וכן ימשיך בהרחבת כוח העבודה המועסק במרכזי המו"פ, המורכב ממהנדסים מיומנים ומוכשרים. מימרן החל לעבוד בקוואלקום בשנת 1996, אז שימש כראש פרויקטים, וכחבר בצוות ההנהלה של קוואלקום ישראל במשך 11 שנים. כעת הוא חוזר לחברה לאחר שצבר ניסיון נוסף בן מספר שנים בפרויקטי הנדסה חדשניים בחברת מרוול ישראל. מימרן יהיה כפוף לג'ים תומפסון, סגן נשיא בכיר להנדסה בקוואלקום טכנולוג'יס.

"במשך 20 שנה, היה לקוואלקום ישראל תפקיד מהותי ובלתי נפרד בכוח ההנדסה האיכותי של קוואלקום", אומר פול ג'ייקובס, יו"ר ומנכ"ל קוואלקום אינקורפורייטד. "כעת עומדת בפנינו הזדמנות להרחיב את נוכחותה של קוואלקום במדינה, באמצעות הקמתו של משרד לפיתוח שוק גלובלי, בניהולו של איל בר-דוד, תוך שאנו ממשיכים לספק חידושים פורצי דרך באמצעות מרכזי המו"פ שלנו, שכעת נמצאים תחת ניצוחו של אריק מימרן".

Qualcomm israel

מרכזי המו"פ של קוואלקום ישראל מספקים את התרבות החדשנית של חברות סטארט-אפ, ובמקביל הם נהנים מהגב החזק שמעניקה חברה מבוססת היטב. במהלך השנים, ערכה קוואלקום ישראל מחקרים במרכזי המו"פ, תוך התמקדות בתחומים הבולטים והחזקים במדינה: תקשורת אלחוטית, ארכיטקטורת מחשבים, אבטחה, מולטימדיה ויישומים (אפליקציות). הודות לשילוב של הטכנולוגיה המובילה בעולם שלה עם משאבי האנוש המעולים הקיימים בישראל, נהנית קוואלקום מסינרגיה מופלאה בתחומי ליבה טכנולוגיים, כגון מולטימדיה ניידת, תקשורת אלחוטית וסלולר וטכנולוגיה של מוליכים-למחצה.

עם הקמתה של פונקציית פיתוח השוק הגלובלי בישראל, קוואלקום תוכל כעת גם לאתר חדשנות בקרב כל הקהילות וענפי התעשייה במדינה, לרבות מחקר אקדמי, חברות סטארט-אפ, בעלים של קניין רוחני, יוזמות הון-סיכון, חממות ויוזמות ממשלתיות אחרות, ולספק להם סיוע טכני ועסקי. בשיתוף עם מרכזי המו"פ של קוואלקום ישראל, צוות פיתוח השוק הגלובלי יספק ליזמים אלה גישה לטכנולוגיות של החברה, שתאפשרנה להם לתרגם רעיונות מתפתחים בישראל לכדי עסקים בני-קיימא, שמניעים את תעשיית התקשורת האלחוטית קדימה.

מאז ייסוד החברה בישראל בשנת 1993, קוואלקום ישראל לא הפסיקה להרחיב את נוכחותה במקום, כמו גם את כוח העבודה שלה, המורכב ממהנדסים מיומנים ומוכשרים. בשנים האחרונות שילבה קוואלקום ישראל כישרונות חדשים בשורותיה, עם רכישתן של החברות iSkoot, DesignArtו- EPOS. קוואלקום אינקורפורייטד, הפועלת באמצעות קבוצת השקעות הסיכון שלה, קוואלקום וונטצ'רס, הרחיבה גם את תיק השקעות שלה בישראל במהלך ארבע השנים האחרונות, עם חברות דוגמת Waze, Wilocity, Pontis, Siklu, Corrigon ו-Panoramic Power.

הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.