הם איתנו בכל מקום, שומרים בקירבם את המידע היקר לנו ביותר, גורמים לנו לדבר זה עם זה בצורה אחרת, לריב, לצחוק ו…לשתף, זו המילה החזקה בתחום. איך היה נראה העולם שלנו בלי שהיו קיימים הטלפונים הסללוריים? סרטון חדש שהופץ עוזר לנו לדמיין זאת:

בסרטון, המלווה במוסיקה ובאפקטים שמעניקים לו עתיקות מסויימת, מוצג אדם ישוב על ספסל כשלפתע עוברים דוורים ומחלקים לו מכתבים. בעוד שבעולם המודרני מכתבים הם דבר שנעלם, בסרטון הקבילו אותם למיילים שכולנו מקבלים באמצעות הסמארטפונים, לפעמים כמה בו זמנית. גם את דואר הזבל מציגים בסרטון בצורה הומוריסטית.

ומה לגבי וידאו? כשבימים אלה אנו מחזיקים מכשיר בגודל כף היד שלנו, והולכים ברחוב תוך כדי צפייה בכל העולה על רוחנו, יוצרי הסרטון בחרו להשתעשע כשהם מציגים עוברים ושבים הנושאים טלוויזיות כבודות וגדולות. הטוויטר, ודאי תוכלו לנחש, מוצג כהמוני ציפורים כחולות הנופלות על ראשו של המשתמש.

גם בתחום המשחקים מנסים היוצרים להיזכר. בעוד שהיום מעריצי האנגרי בירדס (Angry Birds) זורקים ציפורים כועסות על חזרזירים מרושעים, בסרטון נראים כמה עוברי אורח הממתינים לאוטובוס. כמה מהם נופלים כשפוגע בהם כדור כתום הנזרק מרוגטקה משוכללת הנישאת על ידי שחקן אחר.

לאחר הצגת סגנונות מוסיקה שונים המתנגנים במקביל, מראים בסרטון שלושה קירות גבס כאנלוגיה לקירות שכולנו מכורים אליהם – קירות הפייסבוק. כשמנסה השחקנית לשנות את סטטוס מערכת היחסים המצויין על הקיר בעזרת לב גדול, נופל עליה הקיר ומוחץ אותה.

הסרטון הוכן ביוזמת ענקית החומרה העולמית קוואלקום (Qualcomm). החברה אחראית לסדרת השבבים העוצמתיים Snapdragon המצויים בכמה מכשירי דגל של יצרניות הסמארטפונים המוכרות. בצירוף הסלוגן "ניידות שנולדה" (Born Mobile) מזכירה לנו החברה עד כמה  הטלפונים הניידים תופסים מקום חשוב בחיינו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.