היחסים בין יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) לבין אפל (Apple) מעולם לא היו מעוררי קנאה, אך בתקופה האחרונה נראה כי הסכסוך המתמשך בין השתיים הגיע לנקודת שפל חדש. קוואלקום החליטה לנקוט במספר צעדים כדי לשמור על הקניין הרוחני שלה, זאת על ידי דרישה לאיסור מכירת מכשירי ה-iPhone (אייפון) בארה"ב.

על פי הדיווחים, התביעה שהגישה קוואלקום כנגד אפל היא בשל תקופה ארוכה בה אפל אינה משלמת את חובותיה, המוערכים בכמיליארדי דולרים, ליצרנית השבבים. חובות התשלום של אפל נוגעים לפטנט השייך לקוואלקום ועוסק בכל הקשור לפתרונות אלחוטיים. עבור אפל הפטנט מספק לה פתרון לקידוד והעברות של נתונים סלולריים, וכאמור בחודשים האחרונים היא הקפיאה את העברת התשלום כמתחייב בחוזה בניהן.

אי לכך קוואלקום צפויה להגיש תביעה לוועדת הסחר הבינלאומית (International Trade Commission) ובה היא תבקש למנוע את מכירת מכשיר הדגל של החברה בארה"ב על ידי איסור ייבוא. הגשת התביעה לוועדת הסחר במקומו של בית המשפט הפדרלי משמעה שהטיפול בסוגיה יעשה באופן מהיר יותר, שכן לוועדה קיימת היכולת למנוע ולו לזמן מוגבל את מכירת הטלפונים, דבר שיהווה נזק עצום לאפל זאת עד אשר תתקבל הכרעת בית הדין.

ראשיתה של הפרשה בין קוואלקום לאפל בחודש ינואר האחרון, בו אפל הגישה תביעה על שימוש בשיטות סחר בלתי הוגנות מצדה של יצרנית השבבים וחיובים מיותרים שגבתה. בתגובה הגישה קוואלקום תביעה בטענה על הוצאת דיבה ונתונים שקריים. מאז אותן תביעות, העברת התשלום מאפל לקוואלקום הוקפאה, וכאמור כעת מדובר בשלב הבא בפרשה המדוברת. אמנם טרם התקבלה תגובה מהחברות, אך ניתן לשער כי בקרוב ייחשפו פרטים שישפכו אור נוסף על המתרחש בין השתיים.

קרא עוד:  בשל מגבלות אפל, אלפי מכשירי iPhone נזרקים לפח בכל חודש