קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על תוספת של מערכת על שבב חדשה למשפחת ה-Snapdragon שלה, והפעם מדובר ב-Snapdragon 210, מערכת על שבב שאמורה להביא את יכולות דור הרביעי, LTE קטגוריה 4, גם להמונים: בחברה מייעדים אותה למכשירים שמחירם לצרכן יהיה מתחת ל-150 דולרים, וזה בהחלט שוק תחתון.

ה-Snapdragon 210 מבוסס על 4 ליבות ARM Cortex-A7 במהירות מרבית של 1.1 ג'יגה-הרץ, כשהשבב הגרפי הוא ה-Adreno 304 של קוואלקום בעצמה. השבב תומך ב-LTE Braodcast וכן בסים כפול שכל אחד מהם תומך ב-LTE בפני עצמו, ויכול להיות במצב המתנה בפני עצמו.

המערכת תומכת ב-NFC, בבלוטות' 4.0, ב-USB 2.0, וכן ב-WiFi n, אבל בתזרים אחד בלבד. היא כוללת גם שבב GPS מתוצרת עצמית. מבחינת תצוגה היא תומכת ב-720p לכל היותר, ומבחינת המצלמה, עד 8 מגה-פיקסלים. בנוסף תומכת המערכת בטכנולוגיית הטעינה המהירה של קוואלקום, Quick Charge 2.0.

החברה מעריכה שכבר במחצית הראשונה של 2015 נראה בשוק טלפונים וטאבלטים שמבוססים על ה-Snapdragon 210.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.