סנאפדרגון (Snapdragon), סדרת ערכות השבבים הפופולרית מבית קוואלקום (Qualcomm), מקבלת לשורותיה אחים חדשים. בהשקה שנערכה בתערוכת הסלולר בברצלונה, MWC 2014, הציגה החברה את הדור הבא: ערכת שבבים המיועדת עבור מכשירי הדגל של החברות, מעבד בעל שמונה ליבות ואחד בעל ארבע ליבות – כאשר שני האחרונים מבוססי ארכיטקטורת 64 סיביות.

הדגם שספג את מרבית תשומת הלב בהשקה הוא דגם ה-Snapdragon 801. השבב, מציג מעט שינויים ביחס לקודמו, דגם ה-800, ומיועד בעיקר למכשירי הדגל של היצרניות השונות, דגמים שעתידים להיות מושקים בתקופה הקרובה. זהו מעין שלב ביניים לפני השקתו הצפויה של דגם ה-805.

בדגם 801 אנו עתידים להרגיש שיפור של 14% בביצועי המעבד, זאת ביחס לאלה שמספק ה-Snapdragon 800. ביצועי המאיץ הגרפי יצמחו ב-28% ומנגנון העיבוד של חיישן המצלמה יתפקד בצורה מהירה יותר, כ-45% יותר מתפקודו בדגם ה-800, כך שצפויה לנו חווית משתמש משודרגת בשימוש במכשירים הכוללים יכולות מצלמה גבוהות. בנוסף למהירות המשופרת מציעה הערכה תמיכה ברשת הדור הרביעי, תמיכה בתקן ה-WiFi 802.11ac וטכנולוגיה לחיסכון רב יותר בחיי סוללה.

מעבר לדגם ה-801 הוצגו 2 ערכות נוספות: 615 ו-610. שני הדגמים מבוססי ארכיטקטורת 64 סיביות, הראשונה מכילה מעבד בעל 8 ליבות, והאחרונה רק 4. שתי הערכות כוללות מאיץ גרפי Adreno 405 ותמיכה בדור הרביעי.

"קוואלקום טכנולוגיות מגדירה מחדש את חווית המשתמש עבור התקני קצה ניידים מהשוק הגבוה, עם יכולות עיבוד של 64 סיביות שנמצאות כעת בדרישה מצד רובד זה בתעשייה, ואנחנו מספקים מענה לצרכי הלקוחות שלנו", הכריז מורטי רנדוצ'ינטלה, בכיר בקוואלקום.

ומה בנוגע ללוחות הזמנים? אנו עתידים לראות דגמים ראשונים המכילים את דגם ה-801 כבר בסוף חודש מרץ הקרוב, זאת בזכות הדמיון הרב, גם מבחינת מבנה פיזי לדגם ה-800 הקודם, דבר שיקל על מהירות שילובו על ידי היצרניות השונות. את דגמי ה-615 וה-610 לא נראה בשוק לפני סוף השנה.