התחרות הגוברת מול סמסונג (Samsung) בתחום השבבים עושה את שלה: קוואלקום (Qualcomm) הודיעה אמש כי היא משדרגת את שבב מתומן הליבות Snapdragon 810 עליו היא כבר הכריזה מוקדם יותר השנה ומוסיפה לו תמיכה ברשת ה-Cat.9 LTE שיספק למכשירים מהירות הורדה מקסימלית של 450 מגה-ביט לשנייה.

סמסונג לפי השמועות, עובדת על כניסתה לתחום המודמים למכשירים ניידים ותציג תמיכה ב-Cat.10 LTE שיגיע יחד עם שבב הדור הבא מסדרת ה-Exynos שמתוצרתה, וזה אומר בעיקר כי היא תוכל אם תרצה, לוותר על שימוש בשבבי ה-Snapragon במכשיריה השונים שכן בקרוב היא תוכל לספק את התמיכה בטכנולוגיה האחרונה ללא צורך בשימוש בשבב של חברה אחרת.

בעת הכרזת ה-Snapdragon 810, בקוואלקום אמרו כי השבב החדש יתמוך במהירות הורדה של 300 מגה-ביט לכל היותר (50 מגה-ביט העלאה), כלומר תמיכה ברשת הדור הרביעי בתקן Cat.6. ואולם, למרות הרחבת התמיכה של קוואלקום, עדיין ידה של סמסונג תהיה על העליונה שכן Cat.10 תומך במהירות העלאה של 100 מגה-ביט לשנייה לעומת 50 מגה ביט ב-Cat.9. כמובן, כל זה ככל הנראה לא רלוונטי לרוב המשתמשים שכן רשתות הללו עדיין לא פעילות בעולם.

Note 4 משודרג?
בד בבד, ולמרות הדברים הללו, ישנם שמועות ברשת כי סמסונג מתכננת גרסה משודרת של ה-Galaxy Note 4 אשר יכלול את שבב ה-Snapdragon 810 אשר צפוי לצאת בקרוב. בצילומי מסך שעלו לרשת המציגות מבחן ביצועים של מכשיר שאינו מוכרז, נראה הדגם SM-N916S המריץ את גרסת האנדרואיד האחרונה ורץ על שבב 8 ליבות מדגם MSM8994, אשר זהו ה-Snapdragon 810. בהשוואה ל-Note 4 של היום, הדגם של סמסונג הוא SM-N910 כך שההנחה כי N916S הוא הדגם המשודרג.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.