קונסורציום ההטענה האלחוטית, הארגון האחראי על תקן ה-Qi, שמשולב במרבית מכשירי הטלפון החכמים כיום, הודיע על סטנדרט חדש אשר יאפשר הטענה אלחוטית מהירה הרבה יותר.

עד כה, הטענה אלחוטית הייתה מוגבלת להספק נמוך למדי בגובה של 5 וואט, דבר שאינו מספיק לדרישה ההולכת וגוברת של המכשירים והסוללות כיום. התקן החדש יאפשר הטענה מהירה וקצרה הרבה יותר – כחצי שעה של הטענה תטעין כ-60% מסוללה ממוצעת.

הארגון הכריז כי התקן החדש יאפשר הספק של 15 וואט לכל היותר, וזה אמור להספיק להטענה של מספר מוצרים ביחד. בדומה לטכנולוגיית ה-Quick Charge של קוואלקום (Quallcomm), התקן החדש יוכל לפעול בסנכרון מלא מול המכשיר ולהתאים את ההספק הנדרש בהתאם. התקן אמור להתאים לשימוש גם עם מכשירי הדור הנוכחי, כך שמטען אלחוטי מודרני יתאים להטענה של כל מכשיר בעל תמיכה ב-Qi.

בארגון אומרים כי מוצרים ראשונים יגיעו בתחילת שנה הבאה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • התמני

  ובדיוק קניתי מטען אל חוטי ב130 ש"ח …

 • אורנגאוטן

  התדר מאוד קצר, זה לא ישפיע עלייך, הקרינה לא מגיע עד אליך, היא תגיע בגל באורך 10 סנטימטר ואני בטוח שאתה מעבר לזה…

  • אוראל

   בגלל זה אמרתי שזה השפעה מינורית שלא תטגן אותנו אך עדיין פוגעת כשאנחנו בטווח הגל. בנוסף יש הרבה מטענים אלחוטיים בשוק שלא עברו שום בדיקות בטיחות בגלל זה אני לא ממליץ לאף אחד עליהם וישר שולל לפחות עד שיהיה פיקוח איכותי יותר. אציין שזו דעתי האישית וכל אחד יכול לחלוק עליי

 • ‫דן

  זה ייתמוך בgalaxy s6?

  • אוראל

   אני משער שזה לא יתמוך בגלל שמדובר בתקן חדש אני מחדד שזה שיעור, בכל מקרה טעינה אלחוטית לא בריאה לנו במיוחד שאנחנו מטעינים ליד המיטה.