אם עדיין לא בחרתם בקונסולה המועדפת עבורכם בין ה-PlayStation 4 וה-Xbox One, סוני מציגה סיבה מספיק טובה שתעדיפו דווקא אותה. החברה אישרה שניתן יהיה לשחק במשחקים שנרכשו באמצעות התחברות לחשבון האישי גם מקונסולה אחרת. כיצד זה עובד?

בכנס מפתחים בלונדון, הסביר נייל בראון מסוני כי משחק על קונסולות מרובות אפשרי בזכות תכונה חדשה שנקראת "שחק תוך כדי הורדה" ("Play As You Download"), המאפשר לשחקנים לשחק במשחק עוד לפני שהורידו את כולו. "אתה יכול לבקר בבית של חבר, להתחבר לחשבון שלך ולשחק כל משחק מספריית המשחקים הדיגיטאלית שלך, שזה טוב", מסביר בראון, "אבל עד כמה זה שימושי אם לוקח חצי יום להוריד את המשחק שאתה רוצה לשחק?", הוא שואל, ובצדק. וכאן בדיוק נכנסת לתמונה התכונה החדשה, "שחק תוך כדי הורדה". כשמה כן היא, מאפשרת לשחקנים לשחק כאשר המשחק עצמו עדיין בתהליך של הורדה. כמובן שישנם גם חסרונות, כי כאשר המשחק נמצא בתהליך של הורדה נוכל לקבל רק שלב אחד במקרה הרע, או שנוכל לשחק בצורה רציפה עד אשר ירד הקובץ המלא במקרה הטוב, בתלות בחיבור האינטרנט.

בראון גם מנצל את הבמה ומסביר ששחקנים לא יהיו חייבים להתקין את המשחק על הקונסולות שלהם בהפעלה הראשונית, אלא ההתקנה תתבצע ברקע בזמן ההורדה, מה שעלול לגרום לזמני טעינה ארוכים מעט יותר, דבר שייפתר בעת סיום התקנת המשחק. יתרון גדול הוא שכל התהליך קורה ברקע ולא פוגע בחווית המשחק, זאת בניגוד ל-PS3, כאשר משחק חדש דורש עדכון והתקנה בהפעלה הראשונית, שלעיתים לוקחים זמן רב, לפני שנוכל להתחיל ולשחק בו.

אין ספק כי אלו הן חדשות מצוינות לשחקנים המורידים משחקים ומצטרפות לגל של חדשות טובות יותר ויותר שמתווספות בכל יום לגביי ה-PS4. נראה סוני הקשיבה היטב לצרכיהם של השחקנים ועשתה בדיוק את הטוב ביותר עבורם. ה-PS4 תושק בעונת החגים הקרובה עם זכרון פנימי של 500GB, ותעלה $399.