עוד מספר חודשים עד אשר סוני ומיקרוסופט יחלו למכור בפועל את הקונסולות החדשות שלהן, אבל כבר ה-Xbox One וה-PlayStation 4 מצליחים לשבור שיאי מכירה. ענקית הקמעונאות אמזון מדווחת כי כל המלאי שעמד לרשותה בהזמנה מוקדמת אזל לגמרי בתוך מספר ימים בלבד.

המכירה המקודמת החלה במהלך שבוע שעבר בתערוכת הגיימרים E3 2013, כאשר בשיאה הוזמנו למעלה מ-2,500 קונסולות בדקה. מדובר בקפיצה של למעלה מ-4,000 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה, וכי זהו שיא חדש במכירות מוקדמות לקונסולת משחק אי פעם, אם כי צריך לזכור כי מזה תקופה ארוכה לא הושקה אף קונסולה חדשה. באמזון לא אמרו כמה זמן נמשכה המכירה ולא חשפה כמה קונסולות עמדו למכירה בפעול, אך הערכות מדברות על כמה עשרות אלפים לכל קונסולה.

אנליסטים בשוק אופטימיים למדי לגבי הצלחת הקונסולות: מיכאלה פאצ’טר אמר ל-NBC: “מיקרוסופט וסוני יימכרו בסביבות 6 מיליון קונסולות בכל העולם השנה, ולאמזון תהיה אחראית לכ-10 אחוז מהמכירות, שהם 600,000 קונסולות עד סוף השנה.” אמר פאצ’ר והוסיף לגבי הכמויות שאמזון מוכרת כי לא יותר מ-100,000 קונוסולות יימכרו אצלה עד ההשקה.

בינתיים אמזון מחדשת אט אט את המלאי ומוכרת את ה-Xbox one הכולל את מצלמת הקינקט ובקר ב-$499 ואילו את הקונסולה המתחרה PlayStation 4 נמכרת ב-$399 שאינו כולל את המצלמה או בקר ה-Move.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.