נראה כי הפרויקט של גוגל לטלפון מודולרי ממשיך לפי לוח הזמנים המתוכנן וכי כבר שנה הבאה נראה אותו על המדפים. לפי הדיווח של AndroidCentral, בראיון שנתן אחד מראש הצוותים בפרויקט ה-Project Ara, יחד עם ההשקה תיפתח גם חנות מודולים ייעודית התציג המלצות להרכבה וביקורות משתמשים, וכן היא תספק מגוון כלים למשתמש והמלצות מה כדאי לבחור ואילו מודולים יתאימו בהתאם לסל המוצרים שבחרנו.

עוד נאמר כי בדומה לחנות האפליקציות Google Play בה כל מפתח חופשי להעלות את האפליקציה שלו, תהיה אפשרות ליצרנים קטנים למכור למעשה כל מודול שירצו. כלומר, אם מפתח יהיה מעוניין לעלות מודול חומרה שהוא יצר, הוא יוכל למכור אותו בחנות באופן ישיר והגולשים יוכלו לקרוא מידע אודות הרכיב ומה כתבו על המוצר רוכשים אחרים.

כך גוגל מבטיחה היצע גדול הרבה יותר לצרכן הסופי, זאת לצד תחרות רבה ואפשרויות שונות בבחירת הרכיבים להרכבת מכשיר הטלפון האולטימטיבי. לפי דיווחי העבר, יצרניות גדולות כבר מפתחות מודולים שונים אשר יימכרו בעלויות שינועו בין 50 ל-100 דולרים וההשקה הצפויה היא בשנה הבאה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אבי

  אני מאמין שבתוכנה זה יעשה הרבה בעיות די לראות מה קורה היום כשכול החומרה מיוצרת בידי יצרן אחד ק"ו כהחומרה מיצרת בידי כמה יצרנים

 • אנונימי

  לא חכם במיוחד, הרי טלפון חכם הוא רכיבים. אז מה תעשה בזה שתחליף מצלמה, סוללה, מעבדֿ, מסך וכו׳ . . .? אתה בעצם מחליף את כל הטלפון באותה עלות שכן הרכיבים יעלו בין 50 ל 100 דולר

  • Yossi Cohen

   לא בהכרח. אני למשל אעדיף מסך ברזולוציה נמוכה יותר עם מעבד סופר חזק מכייון שזה יגרור ביצועים מטורפים!
   אין לי צורך ב2K על מסך בגודל 4-5 אינץ' 4 מספיק 720P וב5 כבר צריך 1080P.
   אבל תדמיין כמה מהיר היה הG3 אם הוא היה רץ על מסך 4.7 עם 720P?

   לא צריך להחליף את כל החלקים כל שנה. נניח ומשחק לא עובד לך כל כך טוב אז אתה מחליף רק יחידת עיבוד
   השאלה שלי איך מערכת האנדרואיד תתמודד עם כאלו שינויים ואיך הדרייברים ייכנסו לתוקף.
   והכי חשוב כמה האופטימיזציה תהיה יעילה.

 • שלומי

  זה פשוט מגניב

 • פרויקט Ara

  נשמע משהו מהפכני שהרבה אנשים יעברו אליו -זה פותר את הבעיה של
  הטכנולוגייה שכל הזמן מתחדשת ואתה נשאר עם מכשיר עם מפרט ישן יחסית
  ופה אתה לא צריך ליקנות טלפון חדש -רק לשדרג אותו ברכיבים חדשים!!!