אחרי שלהט המכשירים החכמים יירגע והמרדף אחר ביצועים, מגה פיקסל וגודל המסך יגיע למיצוי, אנחנו בהחלט יכולים לדמיין כי בעוד מספר שנים נוכל להרכיב לעצמנו את טלפון החלומות, וכל תקופה שנרצה נוכל לשדרג או אפילו לשנמך חלקים ממנו בעלות נמוכה. גוגל כבר עובדת זה זמן על פרויקט הטלפון המודולרי Ara שצפוי להגיע בקרוב, אך נראה כי קמה לה מתחרה חדשה – הכירו את Pazzle Phone.

הסטארט אפ הפיני Circular Devices עיצב קונספט חדש לטלפון מודלרי, אך בניגוד לזה של גוגל הוא יהיה בנוי משלושה חלקים בלבד – The spine הוא  הרכיב המרכזי עליו ישבו שאר התוספות והוא כולל את המסך, הכפתורים והרמקולים. The heart הוא רכיב הסוללה ועוד מספר רכיבים אלקטרוניים נוספים ו-The brain יכיל את הרכיבים החשובים לביצועים כמו המעבד והמצלמה. כל שלושת הרכיבים יחדיו ירכיבו את הטלפון, כאשר את גודלו הפיזי יקבע על ידי The spin אשר אחראי כאמור על המסך.

phonebloks-puzzlephone.0

ה-Pazzle Phone אשר יפעל על מערכת האנדרואיד ייאפשר למשתמשים להתאים את הטלפון החכם שלהם לצרכים האישיים, כך לדוגמה כאשר נרגיש כי המצלמה לא מספקת, נוכל בעלות נמוכה יחסית להחליף את רכיב המצלמה בלבד בדגם מתקדם. רכיבים שכאלה יוכלו להיות מיוצרים על ידי כל חברה ויצרנית רכיבים, שכן הפרויקט יהיה פתוח לכולם כך שנוכל לשדרג ולהחליף רכיבים בעלויות נמוכות של כמה עשרות דולרים בלבד.

המוצר כך נראה, הוא רק בגדר רעיון והחברה עדיין לא הגיעה לשלב האב-טיפוס המתבקש, אבל הם אופטימיים ומעריכים שהוא יצא לשוק כבר ב-2015. עוד פרטים באתר החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.