בעוד כולנו ממתינים להזמנה של גוגל לאירוע ההשקה של גרסת האנדרואיד הבאה יחד עם מכשיר נקסוס חדש, צץ לו ברשת תמונת יח”צ של מכשיר ה-Nexus 10 החדש.

הפרטים מהתמונה דלים למדי, ואם לא היינו יודעים אחרת היינו מניחים כי מדובר ב”עוד” טאבלט בעולם האנדרואיד, אך ניתן לשים לב כי ממשק המערכת הינו שייך לגרסת ה-KitKat החדשה יחד עם העיצוב החדש של האייקונים והרקע המעודכן, אולם בר ההתראות נראה בדומה לגרסה הקיימת, לכן אנחנו לא ממש בטוחים שמדובר בתמונה אותנטית. עוד רואים כי בדומה לדור הנוכחי, כפתורי המגע הם חלק מהממשק, וכן ניתן לראות את עדשת המצלמה בחלק העליון.

ספקולציות רבות נשמעו בחודשים האחרונים לגבי מי היצרנית שתעמוד מאחוריו. כידוע את הדור הנוכחי הובילה סמסונג אשר הציגה מפרט מרשים ומסך ברזולוציה מרשימה של 2560×1600 פיקסלים. הדיווחים האחרונים דווקא טוענים כי אסוס היא זו שתייצר הפעם את הטאבלט החדש כפי שעשתה בשני דורות ה-Nexus 7 האחרונים. לכן, באופן טבעי לא נראה את מעבדי ה-Exynos Octa אלא את שבב Snapdragon מרובע ליבה (600 או 800). יחד עם זאת אסוס כבר הציגה מסך ברזולוציה זהה לזו שיש כיום ב-Nexus 10 על גבי ה- Transformer Pad Infinity TF701T, כך שלא מן הנמנע שנראה את אותו המסך גם ב-Nexus 10 2013.

ההכרזה של הטאבלט צפויה ככל הנראה באירוע של גוגל שעדיין לא נקבע לו תאריך רשמי, והדיווחים האחרונים מדברים על ה-28 לאוקטובר.