כמו רבות מיצרניות הרכבים, גם מותג רכבי היוקרה פורשה (Porche) תכננה לשלב ברכבים שלה מערכת הפעלה חכמה, תוך שהיא מתכוונת להציע לבחירת הרוכשים את CarPlay של אפל (Apple) לצד Android Auto של גוגל (Google). אך לאחרונה נראה כי חזרה בה מהחלטה זו, והיא תציע את CarPlay בלבד.

על פי Moto Trend, ההחלטה של פורשה לנטוש את Android Auto נובעת מכך שגוגל דורשת שיותר מידי מידע אודות הרכב יועבר אליה, דבר שפורשה לא מוכנה לקבל. מסיבה שלא כל כך ידועה, גוגל דורשת לדעת נתונים אודות מהירות הרכב, כמות השמן והטמפרטורה שלו, וכן נתונים לגבי המנוע. אפל, בניגוד לכך, דורשת הרבה פחות. CarPlay רק רוצה לדעת מתי הרכב בתנועה ומתי הוא עומד – דאגה רלוונטית כשזה מגיע לחיי אדם, שכן התעסקות במערכת יכולה להוביל לחוסר ריכוז בנהיגה.

דגמי ה-911 Carrera וה-Carrera S יהיו הראשונים להגיע עם CarPlay, כאשר דגמי החברה שיבואו אחריהם צפויים גם הם שלא לתמוך ב-Android Auto, אלא אם גוגל תרכך את הדרישות שלה.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • רון ויצמן

  גם ככה עשירים קונים אייפון

 • Chen.s

  והכל ״בחינם״ בגוגל.. פחחח!
  לא מבין איך שותפים עסקיים נותנים לגוגל יד בהפרת הפרטיות המסיבית הזו.. צריך,להדאיג כל אחד ואחד מאיתנו שבעוד כמה שנים הדרישות של גוגל יהיה שנצלם את עצמו בסלפי לפני השימוש המוצרים שלה בכדי ״לאמת״ את מצב הרוח שלנו ולהתאים לנו פרסומות בהאתם

 • a

  אוי איזה באסה. עכשיו אני לא אקנה את הפורש.

  • Deadpool

   כאילו שאתה יכול להרשות לעצמך פורשה

   • SuperSayianPower

    אתה לא מבין ציניות?

 • iphonel

  Car play נראה גם הרבה יותר נוח