כחודש וחצי לאחר ההחלטה לחסום בישראל את האתרים שמהם ניתן להוריד את תוכנת פופקורן טיים (Popcorn Time), הופך בית המשפט את ההחלטה על פיה ומחליט להסיר את חסימת השירות בישראל. כתוצאה מכך שוב ניתן יהיה לגשת לאתרי התוכנה גם מישראל, והמשתמשים שיתקינו אותה יוכלו ליהנות מתוכן רב הכולל סרטים וסדרות טלוויזיה בהזרמה (Streaming).

לא ניתן למנוע את השימוש

את ההחלטה להסיר את צו המניעה הזמני קיבל היום (א') בית המשפט המחוזי בתל אביב מתוך הבנה כי אין דרך למנוע ממפתחי פופקורן טיים לפתוח אתרים חדשים שמהם ניתן יהיה להוריד את התוכנה. עוד מוסיף בית המשפט כי "גולשים שכבר הורידו את תוכנת פופקורן למחשבם יוכלו להמשיך לצפות ביצירות של המבקשות גם לאחר מתן הסעד הזמני. במצב דברים זה, נראה כי התועלת של הסעד הזמני המבוקש הינה מועטה אם בכלל".

ב-19 במאי התקבלה ההחלטה לחסום את השירות, זאת לאחר בקשה לחסימה שהגישו מספר חברות הפקה ישראליות יחד עם ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט). השופט מגן אלטוביה החליט אז להוציא צו מניעה זמני שכן לטעמו היתה "תשתית מספקת לכאורה להפרת זכויות המבקשות". אמנם כאמור, היום חזר בו השופט תוך שהוא מציין מספר סיבות, ביניהן גם ציין כי בהליך לא נשמעה עמדתם של לקוחות ספקיות האינטרנט ובנוסף כי לא ניתן למנוע למעשה את השימוש בתוכנה לאחר שהמשתמש הוריד אותה.

שירות פופקורן טיים מספק ממשק צפייה נוח הכולל תוכן פיראטי רב. הסרטים והסדרות נמצאים על גבי רשת הביטורנט (Bittorent), במודל ה-P2P, ולכן הרשויות מתקשות באכיפת האיסור לשדרם.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • matan mashraki

  על גוגל לא שולטים 😉

 • matan mashraki

  אני משתמש בDNS של גוגל כך שהחסימה לא השפיעה עלי כלל.

  • התמני

   איך עושים זאת?
   אפשר הסבר קצר?

   • matan mashraki

    בכל ראוטר התהליך שונה אבל הצעדים די זהים. בהגדרות של הראוטר במקום שהוא ישים לך את הDNS של ספקית האינטרנט אוטומטית תלחץ על DNS מותאם אישית. תקליד בשורה הראשונה 8.8.8.8 ובשורה השניה 8.8.4.4 תלחץ Apply ויש לך את הDNS של גוגל 🙂

    • התמני

     קודם כל תודה רבה לך!!!
     יש לי עוד שאלה קטנה… בכללי ,השינוי הזה עדיף להשאיר תמיד או שרק במקרים ספסיפיים?

     • matan mashraki

      עדיף להשאיר תמיד. הDNS של גוגל הוא הDNS הכי גדול בעולם (וגם הוא די מהיר).

      • Mans

       רק חשוב לא לשכוח – שבאמצעות DNSים גוגל אוספת עליך מידע רחב יותר.

       • matan mashraki

        נו באמת.. כל מה שהם יודעים זה כמו שחבר יודע. מידע מועיל ולא מזיק כמו יום הולדת, תחומי עיניין וכו'.

  • Mans

   ששש…. אל דבר!
   😯