פופקורן טיים

לפני שבועות בודדים נסגר האתר Pocorntime.io, שהפיץ את אחת הגרסאות הפופולריות של פופקורן טיים (Popcorn Time), תוכנת הצפייה הישירה החביבה במיוחד על צרכני התוכן הפיראטיים בעולם. הסגירה השפיעה גם על משתמשי התוכנה הוותיקים, שגילו פתאום שהיא כבר לא כל כך עובדת. מאחורי הסגירה עומד ארגון הקולנוע האמריקאי (MPAA), שרשם באמצעותה ניצחון משמעותי על הפיראטיות. אך מכיוון שהמלחמה בין בעלי הזכויות לפיראטיים היא משחק של חתול ועכבר זו לא הייתה המילה האחרונה – וכעת פופקורן טיים חוזר ובגדול.

קבוצה של מפתחים עצמאיים עבדו בשבועות האחרונים על גרסה חדשה להפצת Popcorn.io, שתאפשר לכל מי שנפגע מהסגירה לחזור ולהשתמש בתוכנה. כמו כן, פיתחה הקבוצה גירסה חדשה של פופקורן טיים אותה היא מכנה Popcorn Time Community Edition, שתכלול פיצ'רים חדשים שאינם קיימים בגירסה הקודמת. ניתן לקרוא מידע נוסף על הגרסה החדשה, כמו גם להוריד אותה תחת האתר החדש.

"בהתחלה כל מה שרצינו הוא שאנשים עדיין יוכלו להשתמש בגרסת ה-popcorntime.io שלהם", אמר נציג של קבוצת המפתחים: "אבל ככל שאנשים משתמשים בתוכנה זה גורם לנו לרצות להמשיך ולפתח אותה, ולכן נמשיך לעשות זאת גם בעתיד".

האופטימיות של המפתחים צפוייה עוד לעמוד במבחן המציאות, ובארגוני זכויות יוצרים שישמחו לאתר אותם ולתבוע אותם. כבר עכשיו פרשו מהקבוצה מספר מהמפתחים אחרי שנתקלו בלחצים משפטיים. "פופקורן טיים לא תלך לשום מקום, למרות הניסיונות של ארגונים שונים", אמר אחד המפתחים: "אולי במקום להלחם בתוכנה הנהדרת הזאת הם פשוט צריכים לאמץ אותה בעצמה".

כזכור, אפליקציית ה-Popcorn Time למחשב ולנדייד מאפשרת למשתמשים, תוך שימוש בממשק ויזואלי בעל חווית משתמש אינטואיטיבית במיוחד, המתאימה גם לאנשים שאינם בעלי ידע טכנולוגי, לצפות בסרטים המבוססים על טורנטים מאתר הטורנטים Yify באיכות גבוהה במיוחד (720p/1080p). האפליקציה הופצה בתחילה על ידי קבוצה של מפתחים ארגנטינאים בראשם מעצב ארגנטינאי מבואנוס איירס בשם סבסטיאן. יחד המון עזרה מקהילת הקוד הפתוח השיקו המפתחים את האפליקציה, אשר זכתה כבר לכינוי ה-Netflix הפיראטי.

פרוטוקול הביטורנט הוא דרך יעילה למדי לשתף קבצים בקבוצה של אנשים, אך הטענה המרכזית המגיעה נגדו היא נוחות השימוש, המצריכה הורדה של קובץ הטורנט, פתיחתו באחת מתוכנות הטורנט התומכות בפרוטוקול (uTorrent, BitComet וכו׳), והמתנה להורדת הקבצים הרצויים לפני הצפייה בקובץ עצמו. כעת, ב-Popcorn Time כל התהליך המסורבל הזה הוסר, וכל מה שהמשתמשים צריכים לעשות הוא לבחור באיזה סרט הם מעוניינים לצפות דרך הקטלוג המוצע בתוכנה, ללחוץ עליו פעמיים בכדי להתחיל לנגן אותו, לבחור באיזו איכות הם מעוניינים לצפות בו (720p, 1080p) ולבחור את שפת הכתוביות המועדפת עליהם (עברית, לעת עתה עדיין לא נתמכת).