במהלך מסיבת העיתונאים שסוני (Sony) ערכה ב-GDC, הכנס השנתי למפתחי משחקי הוידאו, החברה העניקה פרטים נוספים אודות ה-PlayStation VR, משקפי המציאות המדומה המיועדים לקונסולת ה-PlayStation 4. החברה תחל למכור את משקפי המציאות המדומה באוקטובר 2016 ובכך תפספס את חלון ההשקה עליו דיברו בכירים בעבר, שעמד על החציון הראשון של 2016. זאת בעוד משקפי מציאות מדומה מתחרים המיועדים למחשב האישי כמו האוקולוס ריפט וה-Vive VR יגיעו אל הלקוחות בסוף מרץ ותחילת אפריל, בהתאמה.

זולים משמעותית מהמתחרים

בנוסף לתאריך ההשקה חשפה החברה את התמחור של הערכה הבסיסית של משקפי ה-PlayStation VR וזו תעמוד על 399 דולר בארצות הברית או 399 אירו במדינות אירופה. המפרט של משקפי המציאות המדומה של סוני כולל: מסך בגודל 5.7-אינץ' באבחנה של 1920×1080 או 920×1080 פיקסלים לכל עין עם קצב רענון (Refresh Rate) של 120 או 90Hz; שדה ראייה של 100 מעלות ו-Latency של 18 מילישנייה, כאשר השליטה נעשית באמצעות שלט ה-DualShock 4 הבסיסי או בקר התנועה Move.

PlayStation VR Basic Kit
הערכה הבסיסית של ה-PlayStation VR

הערכה הבסיסית כוללת: אוזניות כפתור, מחברים וקופסת עיבוד חיצונית שנועדה לשפר את הביצועים הגרפיים על-מנת לאפשר לקונסולה לספק את אותו קצב רענון גובהה שנדרש בעת צפייה במשחק במציאות מדומה. באופן מפתיע, הערכה הבסיסית אינה כוללת את מצלמת ה-PlayStation Camera שנמכרת בנפרד במחיר של 60 דולר. זו נחוצה לשימוש במשקפיים ועל-פי סוני מדובר בהחלטה מודעת מאחר ומספר רב של לקוחות כבר רכשו את המצלמה בנפרד. כרגע לא ידוע האם החברה תשווק מארז נוסף שכולל בתוכו את המצלמה עבור אלו שלא רכשו אותה מבעוד מועד.

גם ברכישה של משקפי ה-PlayStation VR, מצלמת ה-PlayStation Camera וקונסולת ה-PlayStation 4 מדובר ברף כניסה נמוך לעומת משקפי מציאות מדומה מתחרים שנעים בין 600-800 דולר וזאת מבלי לרכוש מחשב-אישי בעל מפרט חזק מספיק על-מנת לספק חווית מציאות-מדומה.

יותר מ-230 כותרים בפיתוח

כל רוכש של משקפי ה-PlayStation VR יוכל להוריד את המשחק PlayRoom VR בחינם ובמסיבת העיתונאים ציינו בחברה שכ-230 מפתחים עובדים על פיתוח משחקים למשקפיים. כ-50 כותרים יהיו זמינים מרגע השקת המשקפיים ועד סוף 2016. בין הכותרים ניתן למצוא את גרסת מציאות-מדומה מיוחדת של Star Wars: Battlefront וכותרים נוספים כמו: Eve: Valkyrie, Rez Infinite, Until Dawn: Rush Of Blood ועוד.

בסוני ציינו כי יהיה ניתן לשחק כותרי משחק רגילים במצב 'סינמטי' המדמה מסך גדול מול עיני השחקן ויכולת לצפות בסרטים, סרטוני ותמונות ב-360 מעלות.