אם תשאלו את הרופאים שלכם הם ככל הנראה יספרו לכם שחסר לכם ויטמין D, הוויטמין שמקבלים מהשמש ועוזר לערנות ולהתאוששות של הגוף מעייפות. כן, ארץ מדברית ומרבית תושבי ישראל כמעט חסרים את הוויטמין 'הפשוט' הזה – אולי חוץ מרובצי חופים, דייגים וכמה אנשים שנאלצים לעבוד בחוץ. אבל אם אתם מאלה שלמרות זאת מעדיפים לא לבדוק מה הטמפרטורה בחוץ, כי מה זה משנה אם זה 32 או 38 מעלות ועוד לפני תוספת הרגשה בגלל הלחות, ונשארים במזגן, אז הנה כמה משחקים שבכל זאת יאפשרו לכם להישאר פעילים – כי אין ויטמין שאין לו כדור חליפי, וזה נכו גם למי שלא חושב מחשבות בהירות.

1. Tiny Archers –
כי אין גובלין שלא ראוי לחץ בראש

האורקים, הגובלינים והאוגרים היו מאז ומתמיד בצד הלא נכון של המפה מאז שמישהו המציא את הפנטזיה לפני מאות שנים, ובטח מאז שהם הגיעו למחשב, והעלפים או אלפים תמיד היו קשתים יוצאים מן הכלל עוד לפני שטולקין ידע את זה. גם במשחק הזה האלפים נמצאים בצד המגן עם קשת וחצים והם צריכים להתמודד מול הפלישה של היצורים הירוקים בכל מיני גדלים. השלבים הולכים ומסתבכים, האויבים הולכים ומתרבים ונהיים קשוחים ומהירים יותר, אבל במקביל אפשר לשפר את הקשתות וגם את החצים, ויש גם אמצי הגנה סופי במקרה שהם מגיעים למגדל השמירה ממנו יורים. משחק חביב מאוד שדורש להפעיל קואורדינציית עין יד מעולה עם מהירות שבדרך גם מצליח לשעשע. מומלץ בחום יולי אוגוסט אז היה כבד מאוד.

הורדה: אנדרואיד | iOS

2. Snoopy Pop –
סנופי יורה בבלונים עם צ'רלי בראון ושאר חברים

לירות בבלונים? גם בלי לבדוק המשחק הזה בטוח זכה לגרסה משלו בתחילת ימי המשחקים בתחום המובייל, אבל כשהכוכב הוא סנופי, וסביבת המשחק כוללת את כל החברים מפינטס (Penauts), אז גם אם לא שומעים ברקע נביחות הו בידי בם בם, האווירה כיפית. ויש ציפורים קטנות שצריך להציל, ויש כלים שמאפשרים לעשות כל מיני דברים נחמדים לערמות הבלונים, לדוגמה העפיפון של צ'רלי, ויש הרגשה שלא אותו דבר ובכל זאת משהו שונה. ותחשבו, חם, ובכל זאת זה מאפשר להפעיל את התיבה בקלילות.

הורדה: אנדרואיד | iOS

3. Happy Portions –
טוויסט מוצלח מאוד על איקס מיקס דריקס

איקס מיקס דריקס, איקס עיגול, Tic Tac Toe. לא משנה איך אתם קוראים לו, תשכחו ממנו. Happy Portions רק נראה דומה. טוב, הוא גם שואל ממנו את המראה והרעיון הכללי, אבל לוקח את זה בערך 99 צעדים קדימה. כן לא פחות, ואי אפשר לומר עליהם שהם צעדים לא חשובים. הרעיון הוא שכל עיגול בלוח מתחלק לשני חלקים, ואחר כך לשלושה, וארבע וחמישה… וכן הבנתם, ובכל חלק מתחרה יכול לשים את הצבע שלו, ואפשר גם לסובב אותם, והמטרה בסופו של דבר היא שברגע שהלוח מתמלא לגמרי, שיהיו ביד יותר שלשות מאשר למתחרה, ולא משנה אם מדובר באחד ממוחשב או בחבר אמיתי. כן, בעצם צריך לשחק כדי להבין ממש.

הורדה: אנדרואיד | iOS

4. CATS: Crash Arena Turbo Stars –
זירת הרובוטים אף פעם לא הייתה כל כך צבעונית

קרבות רובוטים כבר מזמן הפכו לסוג של מעין ז'אנר בפני עצמו, ועוד הרבה לפני שהרובוטריקים הופיעו להם לצד השקריניקים. בום טרח, חיסול וחלקים, וגם אם לא תצטרכו להתמודד עם 92 מכונות בהתרסקות של מטוס, עדיין תצטרכו להתמודד עם יריבים, גם אנושיים, שיבנו רובוטים משלהם וינסו כמיטב המסורת להפוך את אלו שלכם לגרוטאות. וכשזה מגיע מהסטודיו ZeptoLab שאחראי למשחק המופת Cut the Rope, וכשהאליפות מחכה לכם בקצה הדרך, תהיו בטוחים שכדאי לכם לנסות.

הורדה: אנדרואיד | iOS

5. RISK: Global Domination –
מי לא רוצה לשלוט בעולם?

אין ספק שאחד ממשחקי הלוח הגדולים של כל הזמנים הוא Risk, המשחק בו נלחמים על שליטה עולמית, כי הרי מי בתוך תוכו לא רוצה לשלוט בעולם, ולו לחמש דקות – כי הרי רק בעולם מקביל אוהבים תמיד? אז מתברר שגרסת המובייל הרשמית של המשחק, כלומר זו שה-Hsabro שמה עליה את החותמת, עדיין חמה, קיימת, מתעדכנת וגם מאפשרת כעת לשחק משחקים מקוונים נגד אנשים מכל העולם ואפילו מספקת דירוג עולמי לשחקנים המשתתפים. והגרפיקה אפילו לא רעה בכלל. אם לא שיחקתם עד היום, הנה ההזדמנות שלכם לעשות משהו קלאסי.

הורדה: אנדרואיד| iOS