רוצים להריץ את אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) כמערכת הפעלה שמתארחת בחלונות? תוכלו לעשות זאת עם WindowsAndroid, יישום שנכתב על ידי חברת ההזנק הסינית SocketeQ.

להבדיל מכלים אחרים שאפשרו להריץ יישומי אנדרואיד בחלונות, הפעם מדובר בסביבת עבודה מלאה, החל ממסך הנעילה והלאה, כשגרסת אנדרואיד שמקבלת את ההדמיה היא 4.0.3, או Ice Cream Sandwich, והיא ניתנת להרצה בחלונות ויסטה (Vista) ומעלה.

WindowsAndroid בעצם מאפשרת שימוש ביכולת של חלונות לארח מערכות הפעלה זרות על ידי שימוש באמולטורים מתאימים, בעיקר כשמדובר במערכת הפעלה מבוססת לינוקס (Linux). המפתחים למעשה שילוב יישום שמפעל את ההדמיה ומעלה את קבצי המערכת, כשהוא יודע, דרך אגב, לפי גודל החלון, הם להציג ממשק של טאבלט או של טלפון נייד שמבוסס על ICS. היא גם יודעת לתמוך בשפות ממשק שונות, כולל עברית כמובן כפי שאתם יכולים לראות בתמונה המצורפת, והיא אכן רצה עם היישומים שמגיעים אתה כברירת מחדל, והם לא רבים. כמובן שבעלי מסך עם תכונות מגע יוכלו לעשות הכל עם האצבעות שלהם, כפי שזה מבוצע בטאבלט או טלפון, אבל גם אם לאף, העכבר מבצע את העבודה, כמו גם המקלדת של המחשב. כדי לעבור בין עברית לאנגלית למשל, מספיק לעשות זאת בסביבת חלונות ולכתוב מה שצריך בחלון של האנדרואיד, הוא מתנהג בסופו של דבר כמו יישום חלונאי.

יש לציין שמדובר בגרסה מוקדמת של המוצר. יש הרבה באגים, והמערכת נתקעת לא מעט, ובאופן קבוע כשמנסים להשתמש במצלמה. אין עדיין הפניה ל-Google Play, וניסיון להתקין יישומים דרך הדפדפן המובנה מוביל לתקיעה או לקריסה של הדפדפן. עם זאת ניתן לצריף יישומים למערכת אם משתמשים בקובץ ה-APK שלהם. מעתיקים אותם לתיקיית windowsandroid_rootdataapp ומפעילים את היישום מחדש.

האתר של החברה קצת עמוס ולכן תתקשו להוריד את היישום משם, אבל תוכלו לנסות גם כאן. אנו שוב מדגישים: מדובר ביישום שנמצא בשלב ראשוני של חייו. האחריות בשימוש כולה עליכם.

 

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • MWP8

  מי צריך את החארטה הזה?!
  למי שיש מחשב, אין צורך במערכת הפעלה פרימיטיבית כזאת. כאילו שגוגל בכלל יודעים מה זה מערכת הפעלה… חוץ מזה שזה:
  1) לא נוח
  2) סתם תופס מקום במחשב
  3) לא שימושי בכלל

 • דודו
 • שלום לכולם, הכתבה אינה רלוונטית מכיוון שישנה פלטפורמה מוצלחת יותר ממנה הנקראת: Android-x86, הפלטפורמה בגריסת 4RC2 מספקת מערכת מלאה של Android, תומכת באפליקציות המפותחות ב-NDK, ולאחרונה גם בחלק מהיישומים המפותחים ב-Java ARM, זאת בזכות פרוייקט אחר אשר הם משתפים איתו פעולה.
  המערכת ניתנת להתקנה על מחשב אישי, Mac או PC , ובנוסף ניתן להרצה וירטואלית, בתוך חלון במערכת הפעלה רגילה, בתוכנה המצטיינת של Oracle – VirtualBox . כמובן שגם מערכת ההפעלה וגם התוכנה חופשיות לקהל הציבור.
  בתור מתנסה עם המערכת לזמן מה, אני ממליץ בחום לנסות אותה ולהתמש במדריך בעת ההתקנה לשם חוויה מקסימלית.
  חשוב לציין שהמערכת תומכת ב-Google Play ושאר אפליקציות ה׳מהיצרן׳ ב-Android
  אתר הפרוייקט:
  Android-X86.org
  בהצלחה

 • מתכנת אנדרואיד

  על מה ההתלהבות?? יכולתם להוריד גם קודם AVD שמיועד לפיתוח, הוא גם עובד יותר טוב…

 • אין בזה Google Play בכלל!

 • יש לי ארור למה?

 • נתנת

  אני הורדתי משהו אחר שנקרא BLUESTACKS וזה עובד מצויין. הורדתי דרכו בקלות אפליקציות כמו ווטסאפ. הבעיה היחידה היא שאי אפשר לכתוב בעברית דרך המקלדת הרגילה אלא רק דרך הוירטואלית אבל לא קריטי

  • אלי

   איך זה שBLUESTACK כל כך מהיר?

 • אריאל

  אתם חושבים שיהיה אפשר להריץ עליה ווטסאפ? 😉
  נוח יותר להשתמש בווטסאפ מהמחשב כשנמצאים בבית

  • אלי

   התקנתי ווסאפ בBlueStack…עבד יופי – כולל תמיכה בעברית, אבל:
   א. אי אפשר לכתוב עם המקלדת הפיזית בעברית (רק עם המקלדת על המסך)
   ב. ENTER לא שולח את ההודעה וזה מעצבן
   ג. ברגע שהתקנתי במחשב הוא דפק לי את ההתקנה בטלפון והודיע לי שאסור לי להתקין בשני מכשירים שונים עבור אותו מספר (במחשב הזנתי את המספר של הטלפון וחיכיתי שתפתח האופציה שיתקשרו אלי כדי להזין את הקוד)

 • אורי

  לא שווה להוריד כרגע, המערכת מלאה בבאגים כפי שציינו בכתבה ועוד הרבה, הורדתי אותה לפני 3 ימים, אין כרגע הרבה מה לעשות איתה, נצטרך להמתין שתצא גירסה טובה יותר.

  אפשר להיכנס לחנות ה-Play אבל כרגע יש שם אולי 4 אפליקציות שניתן להוריד.
  גם לאחר שערכתי את הקובץ build.prop לטאבלט אחר עדיין לא ניתן להוריד אפליקציות.
  הדפדפן קורס באופן מחריד, כמעט ולא ניתן להוריד דרכו משהו, גם כשמצליחים להוריד זה תקוע שעה על הורדה.

  מה שכן, המערכת מהירה להבדיל מלהריץ אנדרואיד דרך האימולטור של SDK, או דרך VirtualBox.

 • נדב

  אני אישית לא מצליח להפעיל זה תקוע לי אל המסך ההתחלה

  • טיתי

   גם לי

 • אבי

  רואים שלא חקרתם מספיק….אין פה שום הדמיה! זהו לא אימולטור! זה הדבר שמייחד את המוצר הזה…זאת מערכת ההפעלה אנדרואיד שבנויה על קרנל NT (ווינדוס) במקום על קרנל לינוקס!

  • אלי

   וואו!