רוצים להריץ את אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) כמערכת הפעלה שמתארחת בחלונות? תוכלו לעשות זאת עם WindowsAndroid, יישום שנכתב על ידי חברת ההזנק הסינית SocketeQ.

להבדיל מכלים אחרים שאפשרו להריץ יישומי אנדרואיד בחלונות, הפעם מדובר בסביבת עבודה מלאה, החל ממסך הנעילה והלאה, כשגרסת אנדרואיד שמקבלת את ההדמיה היא 4.0.3, או Ice Cream Sandwich, והיא ניתנת להרצה בחלונות ויסטה (Vista) ומעלה.

WindowsAndroid בעצם מאפשרת שימוש ביכולת של חלונות לארח מערכות הפעלה זרות על ידי שימוש באמולטורים מתאימים, בעיקר כשמדובר במערכת הפעלה מבוססת לינוקס (Linux). המפתחים למעשה שילוב יישום שמפעל את ההדמיה ומעלה את קבצי המערכת, כשהוא יודע, דרך אגב, לפי גודל החלון, הם להציג ממשק של טאבלט או של טלפון נייד שמבוסס על ICS. היא גם יודעת לתמוך בשפות ממשק שונות, כולל עברית כמובן כפי שאתם יכולים לראות בתמונה המצורפת, והיא אכן רצה עם היישומים שמגיעים אתה כברירת מחדל, והם לא רבים. כמובן שבעלי מסך עם תכונות מגע יוכלו לעשות הכל עם האצבעות שלהם, כפי שזה מבוצע בטאבלט או טלפון, אבל גם אם לאף, העכבר מבצע את העבודה, כמו גם המקלדת של המחשב. כדי לעבור בין עברית לאנגלית למשל, מספיק לעשות זאת בסביבת חלונות ולכתוב מה שצריך בחלון של האנדרואיד, הוא מתנהג בסופו של דבר כמו יישום חלונאי.

יש לציין שמדובר בגרסה מוקדמת של המוצר. יש הרבה באגים, והמערכת נתקעת לא מעט, ובאופן קבוע כשמנסים להשתמש במצלמה. אין עדיין הפניה ל-Google Play, וניסיון להתקין יישומים דרך הדפדפן המובנה מוביל לתקיעה או לקריסה של הדפדפן. עם זאת ניתן לצריף יישומים למערכת אם משתמשים בקובץ ה-APK שלהם. מעתיקים אותם לתיקיית windowsandroid_rootdataapp ומפעילים את היישום מחדש.

האתר של החברה קצת עמוס ולכן תתקשו להוריד את היישום משם, אבל תוכלו לנסות גם כאן. אנו שוב מדגישים: מדובר ביישום שנמצא בשלב ראשוני של חייו. האחריות בשימוש כולה עליכם.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.