חברת Plastic Logic, אחת החלוצות בתחום הנייר האלקטרוני, עובדת בימים אלה על פרויקט משותף עם אוניברסיטת קווינסלנד בקנדה ועם מעבדות המחקר של אינטל, במטרה לפתח טאבלטים גמישים. בתערוכת CES היא תציג לראשונה את ה-PaperTab, קונספט חדשני המהווה הוכחה כי הטכנולוגיה ליצירת מכשירים גמישים שיחוללו מהפכה בתחום ממשקי המשתמש נמצאת בקצות אצבעותינו.

ה-PaperTab רץ על מעבד אינטל Core i5 מהדור הקודם מתחת למסך דיו אלקטרוני בגודל 10.7 אינצ' בגווני אפור. המסך תומך במגע, כך שניתן להקליד עליו כמו על טאבלט או סמארטפון רגיל, אך בנוסף הוא תומך גם במחוות מסוגים שונים. כך, לדוגמא, כיפוף המכשיר לאחד הכיוונים משמש לדפדוף במסמכים, הצמדת שני טאבלטים זה לצד זה משמשת לאיוד התצוגות ןקירוב טאבלט המציג תוכן מסוים לטאבלט אחר תוך נגיעה באזור המתאים על המסך יכולה להעביר תכנים בין הטאבלטים או לבצע פעולות מוגדרות מראש.

יש לציין כי לפי אתר הפרויקט המכשירים אינם מיועדים כרגע לצרכנים, אלא כרעיון למכשירים דומים המסוגלים להעשיר זה את האינטראקציה עם זה. אך בהחלט ייתכן כי בעתיד יהיו טאבלטים או סמארטפונים דומים בכיסו של כל אחד מאיתנו. בינתיים, הדגמה מפורטת יותר של המכשיר תתבצע מחר בתערוכת CES.