חברת Plastic Logic, אחת החלוצות בתחום הנייר האלקטרוני, עובדת בימים אלה על פרויקט משותף עם אוניברסיטת קווינסלנד בקנדה ועם מעבדות המחקר של אינטל, במטרה לפתח טאבלטים גמישים. בתערוכת CES היא תציג לראשונה את ה-PaperTab, קונספט חדשני המהווה הוכחה כי הטכנולוגיה ליצירת מכשירים גמישים שיחוללו מהפכה בתחום ממשקי המשתמש נמצאת בקצות אצבעותינו.

ה-PaperTab רץ על מעבד אינטל Core i5 מהדור הקודם מתחת למסך דיו אלקטרוני בגודל 10.7 אינצ' בגווני אפור. המסך תומך במגע, כך שניתן להקליד עליו כמו על טאבלט או סמארטפון רגיל, אך בנוסף הוא תומך גם במחוות מסוגים שונים. כך, לדוגמא, כיפוף המכשיר לאחד הכיוונים משמש לדפדוף במסמכים, הצמדת שני טאבלטים זה לצד זה משמשת לאיוד התצוגות ןקירוב טאבלט המציג תוכן מסוים לטאבלט אחר תוך נגיעה באזור המתאים על המסך יכולה להעביר תכנים בין הטאבלטים או לבצע פעולות מוגדרות מראש.

יש לציין כי לפי אתר הפרויקט המכשירים אינם מיועדים כרגע לצרכנים, אלא כרעיון למכשירים דומים המסוגלים להעשיר זה את האינטראקציה עם זה. אך בהחלט ייתכן כי בעתיד יהיו טאבלטים או סמארטפונים דומים בכיסו של כל אחד מאיתנו. בינתיים, הדגמה מפורטת יותר של המכשיר תתבצע מחר בתערוכת CES.

 • יהב

  כשהוא מקמט את המסך המסך ניראה מכוער וזה לא ניראה לי מכשיר שייצא לשוק המסכים הגמישים של סמסונג יותר איכותיים והצבעים יותר חזקים ואלגנטיים

 • Dark Droid

  נראה מגניב 🙂
  אם יש טאץ' גמיש ולא שביר, למה לא שמים אותו בסמארטפונים וטאבלטים של היום?
  הרי לסמסונג כבר יש מסך HD גמיש, שישלבו בינהם ואז המכשיר יהיה בלתי שביר!

 • גומט

  אני מדמיין את עצמי לומד בכיתה עם כזה דבר לכל אחד יש דפלט (דף טאבלט)
  במקום חוברות חח ושיעורי בית צריכים לעבור למורה במייל

 • ישראל ישראלי

  איכס גועל נפש זה נראה מגעיל ביותר פשוט גועל נפש אין מצב שהטאבלט הגמיש יתפוס 0.2% מהשוק העולמי פשוט גועל נפש ומערכת ההפעלה לא נראית ידידותית ו/או נוחה לשימוש בכלל.
  בקיצור גועל נפש של דבר

  • תומר

   זה לא יצא לשוק זה רק כדי להראות שאפשרי לייצר מסך גמיש ולשלב אותו במוצר

  • יונתן

   זה ראשוני חכה מספר שנים או אפילו שנה במהירות של שיפור הטכנולוגיה בימינו ותראה טאבלט צבעוני שפועל מדהים ברמה של אייפד אבל גמיש! זו הטכנולוגיה של העתיד ואני כמעט בטוח שהכל יהיה עשוי מזה

   • babo

    לא צריך להתייחס לכל טרול….