לרוב המשפחות יש בממוצע שני טלפונים חכמים שמישים בפעולה, וככל הנראה לפחות עוד אחד ישן אי שם במגירה. בשבי אנשים כאלה בדיוק מיועד פרויקט Kickstarter בשם Pixlplay, אשר מציע להפוך מכשירים סלולריים ישנים, שאין להם שימוש אמיתי, למעין מצלמת ילדים צבעונית ועמידה, שבאמצעותה ניתן ללמד ילדים צילום דיגיטלי מהו.

מדובר על מעין כיסוי קשיח לטלפון אשר משתמש במחבר ה-3.5 מילימטר כדי לאפשר כפתור צילום פיזי. לאחר מכן ניתן להשתמש במסך המגע של הטלפון כדי לשנות הגדרות, ובאמצעות אפליקציה ייעודית, שזמינה כרגע רק למשתמשי iOS, ילדים מגילאי 3 ומעלה מסוגלים ללמוד כיצד לצלם וליהנות מהפעלות, משחקים ואתגרים שונים שקשורים לצילום. עם זאת, משתמשי אנדרואיד ו-Windows Mobile יכולים לפי המפתחים – שדרך אגב כוללים גם ילדים – להשתמש בכל אפליקציית צילום.

המעטפת עשויה מגומי קשיח ועמיד בפני נפילות, ואילו הטלפון שבו מוגן באמצעות מגן מסך שהוא חסין מפני טיפות, כך שאין חשש שמשהו יקרה למכשיר אם הילדים יפילו את המתקן. בנוסף כלולה בערכה רצועת שמחברת את המתקן ליד. אם יצליח להשיג את המימון, כ-9,000 דולר מתוך 25 אלף כבר הושגו, יימכר המכשיר בשני צבעים ראשוניים תמורת 25 דולר החל מחודש יוני הקרוב.