הוגיו של פרוייקט חדש שעלה לאתר מימון ההמונים, קיקסטארטר (Kickstarter), מבקשים את עזרתכם הכלכלית במטרה לייצר את בקר השליטה המושלם, הפון-ג'וי פליי (PhoneJoy Play), בקר שליטה אונברסלי-מתכוונן בטכנולוגיית בלוטות' המתאים לסמארטפונים, מחשבי לוח ולמחשב האישי.

שלט אחד לשלוט בכולם

PhoneJoy Play, בקר שליטה מתכוונן

ציינו בעבר כי מכשירי הסמארטפונים חזקים דיים כדי להציע עושר גרפי קרוב או זהה לזה של קונסולה ניידת, אך חווית השליטה עדיין רחוקה מכיוון שהשליטה במשחקים בסמארטפונים מתבצעת באמצעות מסך המגע ולא באמצעות כפתורי שליטה ייעודיים. את ה"בעיה" מנסים לפצח מספר סטארטאפים כמו הגיימקליפ – מתפס המאפשר להמיר את שלט הפלייסטיישן 3 לשימוש בסמארטפון אך הוא מותאם במיוחד למכשיר בודד ויש צורך בגישה להרשאות מנהל (Root) על-מנת "לזווג" את השלט עם המכשיר.

פון-ג'וי, פרוייקט קיקסטארטר שנמצא כעת באמצע דרכו, מציע פתרון אחר: בקר הפון-ג'וי עובד בטכנולוגיית בלוטות' כך שהוא מתאים למגוון רחב של מכשירים מכשירי אנדרואיד, גם בלי הרשאות מנהל; מכשירי iOS; ווינדוס; ווינדוס-פון; לינוקס ולמעשה כל מערכת הפעלה שתומכת בתקן בלוטות' 3.0.
הבקר מצורתו הסגורה משמש כבקר קלאסי הכולל ג'ויסטיק אנלוגי, ארבע כפתורי שליטה, ארבע כפתורי כיוון, ארבע כפתורי כנף ושני ג'ויסטיקים אנלוגיים ברוחב של 102 מ"מ. על-מנת להרכיב על הבקר את מכשיר הסמארטפון ניתן פשוט לפתוח את הבקר המתפצל לשני חלקים ובניהם ניתן להניח מכשיר (במצב מאוזן) במרחב של עד 153 מ"מ.

הבקר בפעולה

הפרוייקט נמצא כעת ביומו ה-18 ועד כה הצליח לגייס כ-42 אלף דולר מתוך 50-אלף שהם מטרת הפרוייקט. ניתן לתרום לפרוייקט כל סכום, אך תמורת סכום של 50 דולר ומעלה תוכלו לקבל את בקר השליטה (כשיושק) בצבע שחור, לבן או בצבע נוסף שייקבע על ידי הקהילה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.