תערוכת IFA היא תערוכה כוללת של מוצרי חשמל, ותחום המחשוב הוא רק חלק ממנה, ולפעמים אפילו די קטן. מקום של כבוד בדרך כלל ניתן למוצרי חשמל ביתיים, תחום שאנו כמובן לא מסקרים בדרך כלל.

אבל החיבור שמנסה לעשות פיליפס (Philips) בין מוצרי מטבח לעולם הטלפונים החכמים בהחלט מעניין. החברה הודיעה שהיא מתכוונת להציג במהלך התערוכה, שתפתח באופן רשמי רק מחר, מספר מוצרי קונספט שיידעו לקבל, אם יהפכו למוצרים מוגמרים, הוראות תפעול מטלפונים.

אחד מהם הוא סיר בישול – HomeCooker Next – שאם יפעל כמתוכנן הדבר היחיד שצריך יהיה לעשות הוא להכניס לתוכו את המצרכים. לאחר מכן ניתן יהיה לשלוט על הערבוב, הטמפרטורה וזמן הבישול באמצעות יישום שידע להתחבר להתקן ה-WiFi של הסיר. טוב, כנראה שמדי פעם יהיה צורך לבדוק את הטעם ואולי להוסיף תבלינים.

מכשיר שני שיוצג כקונספט הוא מכונה להכנת קפה. גם במקרה הזה, באמצעות יישום ניתן יהיה לבחור את הקפה שרוצים להכין, בהנחה כמובן שמדובר במכונה שיכולה להכין מספר סוגי קפה, ואפילו לתזמן את ההכנה כך שכוס הקפה תהיה מוכנה ברגע שנכנסים מהעבודה.

כאמור מדובר במוצרי קונספט, ובפיליפס לא דיברו בכלל על מועדים אפשריים לתחילת השיווק של מוצרים אמיתיים כאלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.