פיליפס (Philips) הציגה קונספט למסך חדש ומיוחד במינו שמציע שילוב של שני מסכים באחד, או יותר נכון, חיבור של שני מסכים למעמד אחד.

המסך, שאמור להגיע בקרוב לשוק האסייתי ובהמשך לשאר חלקי העולם, מציע שילוב של שני מסכי 19 אינץ' עם פאנל IPS ברזולוציית HD מלאה שצמודים לזה לזה על מעמד יחיד.

המרחק בין המסכים עצמם, בגלל המסגרות, עומד לפי החברה על 3.5 מ"מ בלבד. הזווית שלהם זה מול עומדת על כ-22.5 מעלות. ניתן להזיזם מעלה/מטה על המעמד עד לגובה של 10 סנטימטר, ולכל אחד צריך לחבר כבל משלו כי הם מתפקדים באופן עצמאי לחלוטין. את החיבור למחשב אפשר לבצע באמצעות RGB, HDMI או DisplyPort. בכל מסך יש גם שתי יציאות USB.

הדגם של המסך הוא 19DP6QJNS והמחיר טרם נקבע.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • דן

  חבל שלא עשו ככה עם 21:9 זה יהיה יותר שימושי

 • צ'קה

  ההודעה לעתונות על מוצר זה יצאה מחברת פיליפס לפני שבועיים בתאריך 3 ביוני 2014. ההודעה נפתחת בגאווה רבה על זכייתו של מוצר זה בפרס זהב בתחום ההמצאות יוצאות הדופן בתערוכת קומפיוטקס. למסך אחד יש חיבור D-SUB וגם DISPLAY-PORT ולמסך השני יש חיבור D-SUB וגם HDMI תומך MHL .
  ההודעה לעתונות אינה מציינת את הרזולוציה של המסכים אך בידיעות הרבות שדיווחו על המוצר מצוין שהרזולוציה היא 1280X1024 לכל מסך ולא "רזולוציית HD מלאה". אשר לקביעה שנכתבה כאן "ניתן להזיזם מעלה/מטה על המעמד עד לגובה של מטר" ברור לכל מי שעיניו בראשו שהכותב אינו מבדיל בין סנטימטר (מאית המטר) למילימטר (אלפית המטר). בהודעה לעתונות של חברת פיליפס רשום 100 מ"מ (מאה מילימטרים) שהם עשירית מתחום התנועה לגובה שמצויינת כאן שבכתבה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש כזה לדל כבר הרבה זמן.. זה רק נראה באיכות בניה קצת יותר טובה